mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Systemy bezpieczeństwa made in Krzeszów

Systemy bezpieczeństwa made in Krzeszów

Takata-Petri Parts Polska w Krzeszowie jest częścią koncernu działającego na całym świecie, zatrudniającego 33.000 pracowników oraz wykazującego obroty w wysokości 3,75 mld USD. Zakład rozwija swoją działalność w kamiennogórskiej SSE. Z końcem ubiegłego roku uruchomione zostały nowe linie produkcyjne dla kolejnego klienta - Nissana.

Systemy bezpieczeństwa made in Krzeszów

Takata-Petri Parts Polska uruchomiła produkcję w Krzeszowie (woj. dolnośląskie)  pod koniec 1995 roku. Początkowo zakład zajmował się obszywaniem skórą kierownic samochodowych, piankowaniem szkieletów samochodowych oraz produkcji i montażu poduszek powietrznych kierowcy i pasażera. W 2002 r. firma skupiła się wyłącznie na produkcji pasów bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów. Produkcja pasów bezpieczeństwa oraz poduszek powietrznych, zarówno dla kierowcy jak i pasażerów oparta jest na ciągłych testach i analizach. Pracownicy krzeszowickiego zakładu przeszkoleni zostali w Japonii i Irlandii Północnej.

Obecnie firma oferuje klientom, takim jak: Peugeot, Citroen, Toyota samochodowe poduszki powietrzne. Nową ”gałąź” produkcji firma rozpoczęła w lutym w 2005 r. Następne linie produkcyjne przeznaczone dla nowego klienta - Nissana uruchomione zostały pod koniec 2005 r.
 
Takata Petri Parts Polska w grudniu 2001 r. otrzymała certyfikat ISO 9002, a także certyfikat QS 9000 i VDA 6.1. Został także wdrożony system jakości TS 16949 oraz system ochrony środowiska ISO 14001. "Dzięki temu nasi odbiorcy otrzymują wyroby od wykwalifikowanego dostawcy, a współpraca z największymi odbiorcami - koncernami motoryzacyjnymi takimi jak Daimler Chrysler, General Motors, BMW czy SAAB umacnia naszą pozycję na rynku i stabilność zatrudnienia" - informują przedstawiciele firmy. Firma została nagrodzona certyfikatem "Przedsiębiorstwo Fair Play" za rok: 2004, 2005.

Takata-Petri Parts to międzynarodowy koncern, dostarczający systemy bezpieczeństwa dla przemysłu motoryzacyjnego oraz wyposażenia samochodów. Koncern powstał w 2000 roku w wyniku połączenia Takata Europe z Petri Group - niemieckim dostawcą przemysłu motoryzacyjnego specjalizującego się głównie w produkcji kierownic obszytych skórą do ekskluzywnych modeli samochodów, poduszek powietrznych i plastikowych elementów wyposażenia wnętrz samochodów. Grupa posiada zakłady produkcyjne głównie w Niemczech, Polsce, Republice Czeskieji, Rumunii.

Przeczytaj także:

Klippan Safety w nowej siedzibie (2006-06-23)

Polska jakość z TRW (2005-09-13)

Trzeci zakład Autoliv na Dolnym Śląsku (2005-05-24)

Daicel - Japończycy w Żarowie (2005-04-14)

Światowe standardy bezpieczeństwa z dolnośląskiego Autoliv (2005-03-31)

 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.