mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Systemy elektryczne SEGU

Systemy elektryczne SEGU

Realizacja nowego projektu firmy Segu Polska Sp. z o.o. pochłonie nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 16 mln zł. w ciągu 3 lat i pozwoli na utworzenie 31 nowych miejsc pracy. W wyniku realizacji przedsięwzięcia przez spółkę dzialajacą m.in. w sektorze motoryzacyjnym powstanie nowa hala produkcyjna wraz z magazynem o łącznej powierzchni 10 tys. m2.

Systemy elektryczne SEGU

Projekt inwestycyjny Segu Polska Sp. z o.o. dotyczy rozbudowy istniejącego przedsiębiorstwa poprzez budowę nowej hali produkcyjnej kabli elektrycznych ABS oraz wiązek elektrycznych wraz z nowoczesnym magazynem wysokiego składowania.W wyniku realizacji przedsięwzięcia powstanie hala produkcyjna wraz z magazynem o łącznej powierzchni 10 tys. m2. Realizacja całego projektu pochłonie nakłady inwestycyjne w wysokości 16.341.375,00 zł w ciągu 3 lat i pozwoli na utworzenie 31 nowych miejsc pracy.

Realizacja projektu została podzielona na trzy etapy. W ramach pierwszego działania zostanie zakupiony teren oraz zostanie wybudowana hala produkcyjna wraz z częścią magazynową. Wykonanie tego działania planowane jest do końca grudnia 2005 roku, a łączne nakłady inwestycyjne wyniosą 8.280.985,00 zł. W kolejnym etapie (termin do końca grudnia 2006 roku) przewidziane są prace wykończeniowe oraz wykonanie instalacji w budynku. Zgodnie z założeniami projektu powyższe działania wyniosą 3.995.000,00 zł. W ramach trzeciego etapu zostaną zakupione trzy linie do produkcji wiązek, wtryskarki oraz urządzenia. Realizację ostatniego etapu przewiduje się do marca  2007 roku. W sumie działania trzeciego etapu związane  z wyposażeniem hali szacowane są na  4.065.390,00 zł.
 
Celem inwestycji jest zwiększenie produkcji i nie tylko utrzymanie zatrudnienia na obecnym poziomie ale jego sukcesywny wzrost. Ponadto wprowadzone zostaną innowacyjne technologie wytwarzania stosowane na rynkach światowych krócej niż rok. Dodajmy, że w wyniku inwestycji zostanie podjęta kooperacja z co najmniej trzema podmiotami polskimi.

Od ponad 10 lat grupa Segu specjalizuje się w produkcji kabli do systemów ABS, wiązek elektrycznych i podzespołów elektronicznych do samochodowych instalacji elektrycznych. Firma zatrudnia około 700 pracowników specjalizujących się w projektowaniu i produkcji wiązek elektrycznych. W portfolio firmy znajdują sie również kompletne systemy systemy elektryczne dla motoryzacji, maszyn budowlanych, rolniczych i przemysłu.

W roku 2000 spółka uzyskała certyfikat z zakresu jakości ISO 9002:1994. Rok później firma rozpoczęła prace dostosowawcze systemu jakości do wymagań branzy motoryzacyjnej, których uwieńczeniem było uzyskanie w 2003 roku certyfikatu ISO/TS 16949:2002.

Segu Polska zakłada dalszy rozwój potencjału produkcyjnego oraz uzyskanie stabilnej pozycji poddostawcy komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego na rynku polskim i zagranicznym. Firma dostarcza swoje produkty wielu renomowanym klientom w Europie takim jak: Bosch, Siemens, Deutz, Automotive Lighting, Kramer Allrad.


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando