mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Systemy paliwowe z Lublina

Systemy paliwowe z Lublina

Zdolność produkcyjna lubelskiego zakładu Inergy Automotive Polska wynosi ok. 500 tys. sztuk systemów paliwowych rocznie. Docelowo do 2006/7 roku firma planuje zwiększyć ją do około 750 tys.

Systemy paliwowe z Lublina

Decyzja o lokalizacji fabryki w Lublinie zapadła we wrześniu 1998 roku. Rok później rozpoczęto produkcję kompletnego systemu paliwowego wraz z pompą, czujnikami i zaworami do Renault Clio. Statystycznie co piąte produkowane Renault Clio w Europie ma zbiornik z lubelskiej fabryki. Poza tym z taśm produkcyjnych Inergy Automotive Polska schodzą elementy wlewów paliwa dla Volkswagena, a od 2005 roku  produkowane są  kompletne zbiorniki paliwa dla powstającego w zakładach Suzuki na Węgrzech nowego samochodu Suzuki Swift oraz samochodu Opel Astra Classic produkowanego przez GM Manufacturing Poland w Gliwicach.

We wrześniu 2003 firma dokonała transferu linii technologicznej do Rumunii służącej do produkcji zbiorników paliwa dla nowego samochodu Renault / Dacia pod nazwą Solenza. Natomiast z końcem 2005 roku w fazie uruchomienia i wdrożenia znajdował się system paliwa do nowego samochodu  produkowanego od końca ubiegłego roku na Węgrzech oraz nowego samochodu , który będzie produkowany od 2006 roku  na Słowacji.

Firma jest częścią światowego koncernu Inergy Automotive - lidera w dziedzinie produkcji systemów paliwowych do samochodów. Inergy jest dostawcą pierwszego rzędu dla największych koncernów motoryzacyjnych takich jak: General Motors, Renault-Nissan, PSA, Daimler - Chrysler, BMW,    Volkswagen, Porsche, Kia, Hyundai i innych . Koncern posiada 28 fabryk w 17 krajach na 5 kontynentach oraz 5 centrów techniczno-rozwojowych. Roczna produkcja koncernu to 12,6 miliona sztuk w 2004 roku.

Przeczytaj także:

Eaton Truck Components w biegu (2006-01-19)

Valeo partnerem aut miejskich (2006-01-02)


Podobne wiadomości:

Valeo partnerem aut miejskich

Valeo partnerem aut miejskich

Aktualności 2006-01-02

Eaton Truck Components w biegu

Eaton Truck Components w biegu

Aktualności 2006-01-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.