mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szansa dla FSO

Szansa dla FSO

Czy długie negocjacje pomiędzy FSO a ukraińskim AvtoZAZ nareszcie dobiegną końca? Dziś parafowano umowę sprzedaży 20,36% akcji żerańskiej fabryki.

Nie oznacza to jeszcze w żadnym wypadku szczęśliwego zakończenia problemów firmy FSO. Przede wszystkim parafowana umowa wymaga jeszcze ostatecznych podpisów, które mają zostać złożone w końcu czerwca. Nie są jeszcze znane szczegóły dalszych losów FSO, gdyż strona ukraińska nie ujawniła swoich planów. Nie wiadomo w końcu, jaki model produkowany będzie na Żeraniu, w miejsce Lanosa i Matiza, do których produkcji licencja wygasa w tym roku. I w końcu nie jest znany los pracowników polskiej fabryki, czy AvtoZAZ utrzyma obecne zatrudnienie, czy zredukuje, czy może powiększy liczbę pracowników.

Wg wiceministra skarbu, Dariusza Witkowskiego inwestor prowadzi intensywne rozmowy na temat nabycia praw do produkcji nowego modelu, która miałaby rozpocząć się najwcześniej w 2006 r. Szczegóły zostaną poznane po sfinalizowaniu umowy.

Negocjacje pomiędzy resortem skarbu a stroną ukraińską trwały od grudnia ubiegłego roku. W międzyczasie pojawiły się spekulacje, iż AvtoZAZ jest bliski bankructwa. Przed ostatecznym podpisaniem umowy z planem inwestycyjnym ukraińskiej firmy zapozna się jeszcze Ministerstwo Gospodarki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.