mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szansa na nowe inwestycje w Wałbrzychu

Szansa na nowe inwestycje w Wałbrzychu

Być może Wałbrzychowi uda się pozyskać nowych inwestorów, m.in. z branży motoryzacyjnej. W tym celu do końca 2010 roku ma powstać nowy Park Przemysłowy, o powierzchni 12 ha, przeznaczony pod działalność małych i średnich firm.

Szansa na nowe inwestycje w Wałbrzychu
Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński oraz prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski podpisali porozumienie o współpracy przy tworzeniu Parku Przemysłowego w Wałbrzychu. Park zostanie zlokalizowany w północno - wschodniej części Wałbrzycha w dzielnicy Poniatów. Będzie obejmował obszar inwestycyjny przeznaczony na działalność małych i średnich przedsiębiorstw o powierzchni 12 hektarów.

Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie korzystnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej, rozwoju przedsiębiorczości w Wałbrzychu i regionie oraz powstania nowych miejsc pracy. Projektowany Park ma posiadać indywidualny charakter wynikający ze specyfiki gospodarki regionu wałbrzyskiego, która pozwala na ulokowanie w nim inwestorów głównie z sektora przemysłu motoryzacyjnego, szklarskiego i ceramicznego. Przedsiębiorcy uzyskają możliwość współpracy oraz korzystania z potencjału dużych firm reprezentujących te branże, działających w Wałbrzychu i na terenie położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park".

Pierwszym etapem inwestycji będzie budowa dróg dojazdowych do terenu przyszłego Parku Przemysłowego. Koszt budowy infrastruktury drogowej to około 16,4 mln zł, a 50% tej kwoty ma pochodzić ze środków Unii Europejskiej. W ramach tworzenia Parku wybudowane zostaną także hale o charakterze produkcyjno - magazynowym o powierzchni 7 tys. mkw., oraz cała niezbędna infrastruktura. Koszty tej części zadania to około 48,6 mln zł i również w tym przypadku złożony zostanie wniosek o uzyskanie dofinansowania z środków unijnych. Zgodnie z przyjętym harmonogramem Park Przemysłowy łącznie z prowadzącą do niego drogą powinien zostać utworzony do końca 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech