mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szansa na nowe inwestycje w Wałbrzychu

Szansa na nowe inwestycje w Wałbrzychu

Być może Wałbrzychowi uda się pozyskać nowych inwestorów, m.in. z branży motoryzacyjnej. W tym celu do końca 2010 roku ma powstać nowy Park Przemysłowy, o powierzchni 12 ha, przeznaczony pod działalność małych i średnich firm.

Szansa na nowe inwestycje w Wałbrzychu
Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński oraz prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski podpisali porozumienie o współpracy przy tworzeniu Parku Przemysłowego w Wałbrzychu. Park zostanie zlokalizowany w północno - wschodniej części Wałbrzycha w dzielnicy Poniatów. Będzie obejmował obszar inwestycyjny przeznaczony na działalność małych i średnich przedsiębiorstw o powierzchni 12 hektarów.

Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie korzystnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej, rozwoju przedsiębiorczości w Wałbrzychu i regionie oraz powstania nowych miejsc pracy. Projektowany Park ma posiadać indywidualny charakter wynikający ze specyfiki gospodarki regionu wałbrzyskiego, która pozwala na ulokowanie w nim inwestorów głównie z sektora przemysłu motoryzacyjnego, szklarskiego i ceramicznego. Przedsiębiorcy uzyskają możliwość współpracy oraz korzystania z potencjału dużych firm reprezentujących te branże, działających w Wałbrzychu i na terenie położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park".

Pierwszym etapem inwestycji będzie budowa dróg dojazdowych do terenu przyszłego Parku Przemysłowego. Koszt budowy infrastruktury drogowej to około 16,4 mln zł, a 50% tej kwoty ma pochodzić ze środków Unii Europejskiej. W ramach tworzenia Parku wybudowane zostaną także hale o charakterze produkcyjno - magazynowym o powierzchni 7 tys. mkw., oraz cała niezbędna infrastruktura. Koszty tej części zadania to około 48,6 mln zł i również w tym przypadku złożony zostanie wniosek o uzyskanie dofinansowania z środków unijnych. Zgodnie z przyjętym harmonogramem Park Przemysłowy łącznie z prowadzącą do niego drogą powinien zostać utworzony do końca 2010 roku.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady A4

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady...

Polskie drogi 2016-03-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport