mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szczecinek jeździ autobusami MAN

Szczecinek jeździ autobusami MAN

W dniu 10 czerwca 2011 roku przed Urzędem Miasta w Szczecinku miało miejsce uroczyste przekazanie 6 autobusów niskopodłogowych MAN Lion’s City. W uroczystości udział wzięli, Burmistrz Miasta Szczecinka, Jerzy Hardie - Douglas, Prezes Komunikacji Miejskiej ze Szczecina, Romuald Szkiłądź, na których ręce symboliczny klucz do autobusu MAN przekazał Dyrektor ds. Sprzedaży Autobusów MAN Truck & Bus Polska Roman Kałużyński.

Szczecinek jeździ autobusami MAN
Komunikacja Miejska ze Szczecina zamówiła 6 nowych niskopodłogowych autobusów miejskich MAN Lion’s City, w wersji dwudrzwiowej. Dostarczane autobusy MAN są przyjazne dla środowiska, bezpieczne, komfortowe (niskopodłogowy z bezstopniowym wejściem, łatwo dostępne dla osób starszych, niepełnosprawnych, dla wózków dziecięcych, przestronne, z czytelną informacją i sygnalizacją). Silnik pracuje bardzo cicho, co wpływa na komfort w połączeniu z estetyką i wysoką jakością wykonania wnętrza. Zamontowane w autobusach silniki są przyjazne środowisku, spełniając nieobowiązkowy standard EEV. Mają 32 +1 miejsc siedzących oraz klimatyzację miejsca pracy kierowcy.
Od roku 1997 w barwach Komunikacji Miejskiej w Szczecinku jeździ już 24 autobusów z logo lwa. W 2010 roku 2 zakupione 13 lat wcześniej autobusów przekroczył magiczna liczbę 1 miliona przejechanych km bez konieczności naprawy zespołu napedowego w tym silnika.
Wszystkie niskopodłogowe autobusy miejskie marki MAN produkowane są w zakładach MAN w Starachowicach i Sadach k/ Poznania, w oparciu o najnowsze, sprawdzone, technologie i metody produkcji gwarantujące wieloletnią eksploatację. Jedną z nich jest unikalny proces technologiczny specjalistycznego zabezpieczenia antykorozyjne, które gwarantuje najwyższą jakość produktu.
Nasze autobusy eksploatowane są w takich polskich miastach jak Warszawa, Poznań, Białystok, Trójmiasto, Toruń, Zielona Góra. Od 1996 r. dostarczyliśmy ponad 1000 autobusów do 46 miast w Polsce. W tym roku MAN dostarczył łącznie już 56 autobusów miejskich do Świerklańca, Jaworzna, Gdyni, Stalowej Woli, Lubina, Koszalina, Opola.

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.