mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szczęśliwa siódemka Car of the Year 2008

Szczęśliwa siódemka Car of the Year 2008

Fiat 500, Kia cee'd, Peugeot 308, Ford Mondeo, Mazda2, Nissan Qashqai i Mercedes-Benz Klasa C - to finałowa siódemka ubiegająca się o tytuł najlepszego samochodu w prestiżowym plebiscycie Car of the Year 2008. Zwycięzcę tegorocznej edycji poznamy 19. listopada.

Szczęśliwa siódemka Car of the Year 2008
Szczęśliwa siódemka została wybrana przez międzynarodowe jury dziennikarzy motoryzacyjnych z łącznej liczby 38 kandydatów. Do ścisłej czołówki, z której za nieco ponad miesiąc zostanie wyłoniony najlepszy Samochód Roku 2008, nie zakwalifikowały się między innymi: Skoda Fabia, Renault Laguna, Audi A5, Toyota Corolla/Auris czy też Fiat Bravo. Na uwagę zasługuje fakt, że z wybranej siódemki żaden z samochodów nie jest w żaden sposób związany z koncernem Volkswagena, choć ten w Europie od wielu lat notuje najlepsze wyniki sprzedaży swoich modeli.

Już tradycyjnie również i tegoroczne głosowanie w plebiscycie Car of the Year 2008 odbywać się będzie na podstawie przyznawania określonej liczby punktów z łącznej puli 25 oczek. Każdy z członków jury taką liczbę punktów musi podzielić na minimum pięć z siedmiu samochodów, które na drodze selekcji dostały się do ostatecznego finału. Na jeden samochód można oddać maksymalnie do 10 punktów, a na dodatek takiej liczby punktów nie mogą ex aequo otrzymać dwa pojazdy. Kryteria wyboru są poparte oczywiście subiektywną oceną dziennikarzy choć pod uwagę brane są też takie czynniki jak cena, jakość wykonania, bezpieczeństwo czy koszty eksploatacji.

O tym który z samochodów faktycznie zapisze się w kronikach zwycięzców Car of the Year przekonamy się 19 listopada.

Czytaj także:

Car of the Year 2008 - nominacje 2007-09-01

Komentuj:

~Basia 2007-11-24

Mam nadzieje że wygra QASHQAI. Zakochałam sie w tym aucie. Mam zamiar go kupić i liczę na długie wspólne życie.

~żylin potęgą 2007-10-27

Kia w modelu Cee'd pokazała że przychodzi pomału opłakany koniec gnijących mercedesów, paliwożernych bmw, mocno awaryjnych fordów, i innego badziewia z niemiec.Jeszcze wam szczena opadnie jak Cee'd wygra z tymi wszystkimi szmatławcami.

~Coolman 2007-10-17

Chciałbym, żeby wygrała C klasa bo to naprawdę świetne auto, jednak znając poprzednie werdykty, obstawiam, że wygra 500-tka

~kiero 2007-10-16

Olek, Tede, arni - motoryzacyjni debile...

~arni 2007-10-15

czy to kiła, czy dacia, jedna huynia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.