mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szef Lotusa zwolniony

Szef Lotusa zwolniony

Najpierw Grupa Lotus zawiesiła prezesa firmy, Danego Bahara. Teraz ten człowiek żegna się z brytyjską marką.

Szef Lotusa zwolniony
W wydanym oświadczeniu można przeczytać, że zwolnienie Danego Bahara to skutek śledztwa przeprowadzonego przeciwko niemu przez obecnego właściciela marki Lotus, DRB-Hicom. Śledztwo zostało wszczęte w sprawie wydatków Bahara.

Taka decyzja sprawia, że przyszłość modeli Lotusa stanęła przed dużym znakiem zapytania. Bahar opracował pięcioletni plan na wprowadzenie nowych modeli do sprzedaży. Były to ambitne plany, które na tą chwilę zostały odłożone na półkę.

Lotus zaczął opracowywać własny silnik oraz skrzynię biegów tak by skupić się na wprowadzeniu nowego modelu, Esprita. W tym samym czasie Brytyjczycy udoskonalali dostępne już w sprzedaży Elise, Exige oraz Evorę. W przeciągu najbliższych tygodni powinniśmy poznać dalsze palny firmy DRB-Hicom co do marki Lotus. Wiemy, że nowym dyrektorem operacyjnym mianowano Aslama Farikullaha

Podobne wiadomości:

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Aktualności 2015-07-02

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Aktualności 2015-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.