mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sześciu Polaków na Eurospeedway!

Sześciu Polaków na Eurospeedway!

Kolejna runda VW New Beetle Cup

Po raz pierwszy w historii na niemieckim torze Eurospeedway Lausitzring w wyścigu New Beetle Cup wystartuje aż sześciu polskich kierowców. Puchar nowego „Garbusa” to walka 25 identycznych aut z silnikiem V6 i mocą 204 KM.

W polskiej ekipie wystartuje Mistrz Polski w Pucharze Alfa Romeo Robert Kisiel, który ten start traktuje jako przygotowanie do przyszłorocznych występów na europejskich torach wyścigowych. Przypomnijmy, że w New Beetle Cup Robert staruje na specjalne zaproszenie organizatora, samochodem przygotowanym dla niego przez dział sportu Volkswagena.

Robert Kisiel:

- Występ na Eurospeedway traktuję bardzo poważnie. Jest to dla mnie wspaniałą możliwość porównania umiejętności z kierowcami z Europy oraz okazja do poznania nowego toru. Moje przyszłoroczne plany są bardzo poważne i w zasadzie wszystko już teraz podporządkowuję startom w roku 2003.

Rozważam kilka wariantów przyszłorocznych startów. Pierwszą wersją jest uczestnictwo w mistrzostwach Europy samochodów turystycznych za kierownicą wyczynowej Alfy Romeo 156 GTA. Druga zakłada występy w mistrzostwach FIA GT w jednym z zagranicznych zespołów lub w polskim teamie, który jest w trakcie powstawania. Biorę także pod uwagę propozycję startów w Trofeo Maserati – nowym cyklu wyścigów, który będzie poprzedzał większość eliminacji Formuły 1. Być może także w przyszłym roku pojawię się w cyklu VW New Beetle Cup. Właśnie tym planom podporządkowane są nasze przygotowania i tegoroczne starty za granicą.

Tor Eurospeedway, na którym w sobotę i niedzielę 31.08-1.09 wystartuje nasz ekipa, położony jest 60 km od granicy z Polską, nieopodal Drezna. Dla widzów jest to wspaniała okazja do obejrzenia ciekawych wyścigów (poza VW Beetle pojadą także: V8 Star, Puchary Yarisa, Pumy, Clio oraz auta turystyczne) oraz kibicowania silnej polskiej grupie startujących kierowców.

Podczas tych zawodów będą ścigać się także Maciej Stańco, Jacek Henschke, Adam i Marcin Gładyszowie oraz Jakub Kurowski.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.