mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szkolnictwo zawodowe z myślą o przemyśle

Szkolnictwo zawodowe z myślą o przemyśle

W Legnicy odbyła się konferencja „Szkolnictwo zawodowe dla przemysłu”. Uczestnicy dyskutowali nt. współpracy między szkołami zawodowymi a przedsiębiorcami oraz dostosowaniem programu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

Szkolnictwo zawodowe z myślą o przemyśle
Konferencja ukazała najważniejsze przeszkody w zatrudnianiu osób z wykształceniem zawodowym. Jej celem było nagłośnienie potrzeb przedsiębiorców poszukujących pracowników konkretnych zawodów oraz wskazanie możliwości wsparcia bliższej współpracy przemysłu i szkolnictwa zawodowego.

Przedsiębiorcy często skarżą się na brak kandydatów spełniających ich wymagania w procesie rekrutacji. Dotyczy to w szczególności absolwentów szkół zawodowych, których umiejętności i wiedza nie są dostosowane do lokalnego rynku pracy. Receptą może być unowocześnienie systemu kształcenia zawodowego oraz zharmonizowanie go z zapotrzebowaniem firm na pracowników konkretnych zawodów. Coraz więcej firm otwiera sprofilowane klasy w tych placówkach, kształcąc w ten sposób pracowników na własne potrzeby. Takie inicjatywy poprawiają wizerunek szkolnictwa zawodowego w Polsce, a przedsiębiorcom zapewniają wykwalifikowaną kadrę. To również doskonałe rozwiązanie dla młodych osób chcących świadomie i skutecznie planować swoją karierę zawodową.

Podczas konferencji „Szkolnictwo zawodowe dla przemysłu” przedstawiono dobre praktyki firm Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o., Solaris Bus & Coach S.A., Winkelmann Sp. z o.o. oraz KGHM Polska Miedź S.A. w zakresie współpracy z szkołami zawodowymi i technicznymi.

Organizatorami konferencji „Szkolnictwo zawodowe dla przemysłu” byli: Ministerstwo Gospodarki, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, KGHM Polska Miedź SA, Urząd Miasta Legnicy, Komenda Główna OHP oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando