mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szokuje po raz kolejny

Szokuje po raz kolejny

Gordon Murray, człowiek który jakiś czas temu przyspieszył tętno wielu fanów motoryzacji swoim projektem, który przekształcił się w McLarena F1, postanowił po raz kolejny stworzyć coś dla dobra tej branży.

Szokuje po raz kolejny
Kierowana przez niego firma designerska pracuje nad projektem samochodu, który będzie nie tylko atrakcyjny niczym MINI Cooper oraz nowy Fiat 500, ale przede wszystkim tani. Ma kosztować nie więcej niż 28 tysięcy złotych. Do sprzedaży wejdzie on dopiero za dwa lata, a rynkiem docelowym będą klienci poszukujący dobrego, taniego w utrzymaniu samochodu "na początek", który będzie wyróżniać się z tłumu.

Autko stylizowane na mini-MPV będzie ważyć około 500 kilogramów, dzięki temu że jego nadwozie zostanie wykonane z lekkich kompozytów. Pozwoli to ograniczyć apetyt na paliwo, dodatkowo samochó ma być napędzany biopaliwem. Wraz z niskimi kosztami utrzymania jego atutem będzie przede wszystkim mniej problematyczne poszukiwanie miejsca parkingowego w zatłoczonych miastach. W niektórych krajach posiadanie tego modelu zwolni użytkownika z płacenia dodatkowych podatków na rzecz ochrony środowiska.

Firma Gordon Murray Design Limited nazwała swój koncept nieco enigmatycznie - T.25. Te tajemniczo brzmiące cyfry mają zmienić się w rozpoznawalny na całym świecie produkt, któryego projekt zostanie prawdopodobnie kupiony przez jeden z koncernów samochodowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.