Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szpiegowskie zdjęcia nowej Fiesty

Szpiegowskie zdjęcia nowej Fiesty

Nieopodal centrum testowego Forda, które jest umieszczone w niemieckiej Kolonii, zagraniczni reporterzy uchwycili w kilku kadrach mocno zamaskowany pojazd. Pod czarnymi płachtami ukrywała się nowa generacja Fiesty, zaprezentowana we Frankfurcie pod nazwą Verve.

Szpiegowskie zdjęcia nowej Fiesty

Pomimo tego, że wygląd nadwozia był mocno zamaskowany to można się spodziewać, że kolejna odsłona małego Forda zostanie upiększona "kinetycznym" designem autorstwa Forda. Zapowiadają to bardzo dynamiczne kształty samochodu. Wiele rzeczy w stosunku do studium koncepcyjnego ulegnie jednak zmianie. Pomimo tego, nie będzie to już pudełkowaty samochód tylko dynamicznie wyglądający hatchback.

Pod maskę nadchodzącego modelu trafi szeroka gama silników o pojemnościach od 1,2 do 1,6 litra. W zestawieniu nie zabraknie bardzo dobrych jednostek wysokoprężnych sygnowanych znaczkiem "TDCi". W późniejszym okresie pojawi się także ekologiczna wersja o nazwie ECOnetic.

Przyszła generacja Fiesty będzie dostępna również na rynku amerykańskim. Jednak na potrzeby tamtego rynku zmieni się nieco jego wyposażenie oraz kilka elementów wymuszonych przepisami. Jednak, jak zapowiada producent, będą to naprawdę minimalne modyfikacje.

Czytaj także:

Nie Fiesta, a Verve (2007-08-24)

Ford Fiesta po raz siódmy (2007-08-17)

Fordy też się psują (2007-07-27)

Rozsądny wybór? (2007-06-06)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tysiące Polaków jeździ bez OC
Tysiące Polaków jeździ bez OC
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny donosi, ze blisko 110 tys. samochodów w Polsce nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC. Najwięcej takich samochodów możemy spotkać w zachodnich województwach naszego kraju.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj