mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szpiegowskie zdjęcia nowej Fiesty

Szpiegowskie zdjęcia nowej Fiesty

Nieopodal centrum testowego Forda, które jest umieszczone w niemieckiej Kolonii, zagraniczni reporterzy uchwycili w kilku kadrach mocno zamaskowany pojazd. Pod czarnymi płachtami ukrywała się nowa generacja Fiesty, zaprezentowana we Frankfurcie pod nazwą Verve.

Szpiegowskie zdjęcia nowej Fiesty

Pomimo tego, że wygląd nadwozia był mocno zamaskowany to można się spodziewać, że kolejna odsłona małego Forda zostanie upiększona "kinetycznym" designem autorstwa Forda. Zapowiadają to bardzo dynamiczne kształty samochodu. Wiele rzeczy w stosunku do studium koncepcyjnego ulegnie jednak zmianie. Pomimo tego, nie będzie to już pudełkowaty samochód tylko dynamicznie wyglądający hatchback.

Pod maskę nadchodzącego modelu trafi szeroka gama silników o pojemnościach od 1,2 do 1,6 litra. W zestawieniu nie zabraknie bardzo dobrych jednostek wysokoprężnych sygnowanych znaczkiem "TDCi". W późniejszym okresie pojawi się także ekologiczna wersja o nazwie ECOnetic.

Przyszła generacja Fiesty będzie dostępna również na rynku amerykańskim. Jednak na potrzeby tamtego rynku zmieni się nieco jego wyposażenie oraz kilka elementów wymuszonych przepisami. Jednak, jak zapowiada producent, będą to naprawdę minimalne modyfikacje.

Czytaj także:

Nie Fiesta, a Verve (2007-08-24)

Ford Fiesta po raz siódmy (2007-08-17)

Fordy też się psują (2007-07-27)

Rozsądny wybór? (2007-06-06)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.