Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szwankujące wspomaganie w Volvo XC90

Szwankujące wspomaganie w Volvo XC90

Głośna praca wspomagania układu kierowniczego a w ostateczności nawet całkowita utrata wspomagania to powody, dla których niektórzy właściciele Volvo XC90 będą zmuszeni udać się do autoryzowanych serwisów szwedzkiej marki.

Szwankujące wspomaganie w Volvo XC90
Volvo Auto Polska powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych egzemplarzach modelu Volvo XC90 może wystąpić wyciek z przekładni kierowniczej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyciek będzie stopniowo narastał, co z kolei spowoduje powolne ubywanie oleju ze wspomagania układu kierowniczego, powodując jego coraz głośniejszą pracę i stopniowe osłabienie efektu wspomagania kierownicy. Może również dojść do nagłego wypływu oleju i utraty wspomagania kierownicy. Ponieważ taka sytuacja może wystąpić nagle i bez odpowiedniego ostrzeżenia kierowcy, usterka ta stwarza potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa jazdy.

Przedsiębiorca nie posiada jak dotąd żadnych informacji na temat jakichkolwiek zaistniałych wypadków, będących skutkiem wyżej wymienionej usterki. Na rynku polskim kampanią objętych jest 190 samochodów.

Wszyscy klienci, który zakupili samochody objęte akcją naprawczą są powiadamiani przez autoryzowane serwisy indywidualnymi listami i wzywani w celu sprawdzenia czy w danym samochodzie występuje ww. usterka.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC90
Volvo XC90
Cena podstawowa już od: 229 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Aktualności 2016-09-21

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

~czincz 2011-11-29

Zdarzają się firmy próbujące tuszować takie problemy, bądź kombinować przy ponoszeniu odpowiedzialności, co jednak na dłuższą metę zawsze wychodzi na niekorzyść firmy. Dobrze, że Volvo wie jak odpowiednio podejść do takich spraw - wzorowa opieka klienta.

~Mr White 2011-11-21

faktycznie taka reakcja na wykrytą usterke to napewno bardzo dobry przykład dla kazdego producenta

~FrankWilliams 2011-06-28

szybka reakcja producenta na wykrytą usterkę, poinformowanie swoich klientó i sprawna akcja serwisowa też dowodzą że Volvo dba o bezpieczeństwo

kosmoss 2011-06-27

Grunt aby w tego typu sytuacjach w porę klientów poinformować i do ASO zawezwać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Fabia od Carlex Design
Skoda Fabia od Carlex Design
Polska firma Carlex Design znów zaskakuje i tym razem przedstawia swoją wizję wnętrza Skody Fabii. Naszym zdanie wygląda "szałowo", sprawdź sam!