mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szwecja Groenholma

Szwecja Groenholma

Marcus Groenholm (Ford Focus WRC) tryumfuje w Rajdzie Szwecji. Fin wygrywając w drugiej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata tego sezonu odniósł swoje 26. zwycięstwo w karierze. Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej, Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) zajął w tym rajdzie drugie miejsce.

Szwecja Groenholma
Loeb, aktualny mistrz świata okazał się wolniejszy od Groenholma o blisko 54 s. Trzeci na mecie pojawił się inny z kierowców fabrycznego zespołu Forda, Mikko Hirvonen. Młody Fin dojechał jednak ze stratą 1.41,5 do lidera. Czwarte miejsce przypadło z kolei Henningowy Solbergowi (Ford Focus WRC), piąty był Daniel Carlsson (Citroen Xsara WRC). Punktowaną ósemkę zamknęli jeszcze Toni Gardemeister (Mitsubishi Lancer WRC), Manfred Stohl (Citroen Xsara WRC) i Chris Atkinson (Subaru Impreza WRC).

W Rajdzie Szwecji był również polski akcent. Michał Sołowow z pilotem Maciejem Baranem w N-grupowym Mitsubishi Lancer uplasowali się na 22. lokacie w generalce rajdu i siódmej pozycji w swojej klasie. Jest to tym samym najlepszy wynik tej dwójki w ich historii startów w mistrzostwach świata.

Po dwóch eliminacjach WRC na czele stawki nadal znajduje się Sebastien Loeb, który zgromadził jak do tej pory 18 punktów. Dwa oczka mniej i druga pozycja w klasyfikacji generalnej to dorobek Marcusa Groenholma. Trzeci jest Mikko Hirvonen, który na swoim koncie ma 10 punktów. W klasyfikacji producentów trwa zacięta walka pomiędzy Citroenem i Fordem. Oba zespoły dzieli tylko jeden punkt – 27 do 26 dla Citroena. Na trzecim miejscu z 10 punktami plasuje się team Subaru.

Już podczas nadchodzącego weekendu kierowcy rajdowi ponownie wsiądą do swoich samochodów by po raz pierwszy w historii rozpocząć rywalizację w debiutującym w kalendarzu WRC, Rajdzie Norwegii.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.