mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szwed najlepszym młodym trakerem

Szwed najlepszym młodym trakerem

26-letni Szwed Andreas Söderström zwyciężył w finale konkursu Scania Young European Truck Driver 2010, w którym to rywalizowało 18 najlepszych młodych kierowców z całej Europy wyłonionych w krajowych eliminacjach.

Szwed najlepszym młodym trakerem

Andreas Söderström, pracujący w należącej do jego ojca firmie transportowej Göran Söderströms Åkeri, okazał się najlepszy spośród trzech uczestników finałowej konkurencji, polegającej na precyzyjnej jeździe. Drugie miejsce zajął Patrick Schildmann z Niemiec, a trzecie – Zarko Tokic z Austrii.

Droga do finału nie była łatwa. Andreas Söderström musiał najpierw przejść przez kwalifikacje regionalne, a następnie pokonać siedmiu innych kierowców w szwedzkim finale krajowym. W tegorocznej edycji konkursu Scania Young European Truck Driver wzięło udział ponad 10.000 kierowców w wieku poniżej 35 lat z osiemnastu europejskich krajów.

Finał konkursu trwał dwa dni i składał się z takich konkurencji jak jazda przewidująca i ekonomiczna, mocowanie ładunku, sprawdzenie pojazdu przed jazdą i bezpieczne manewrowanie. W finale, w serii trudnych manewrów między przeszkodami, zawodnicy musieli potwierdzić, że są odpowiedzialnymi kierowcami samochodów ciężarowych, zarówno pod względem umiejętności, jak i charakteru.

Najlepszy kierowca w Polsce, Artur Sumbar ze Szczecina w klasyfikacji generalnej zajął 7. miejsce. W kwalifikacjach Artur w większości konkurencji był w pierwszej piątce. Znalazł się tym samym w grupie 12. szczęśliwców, z których każdy miał szansę zdobycia tytułu Najlepszego Europejskiego Kierowcy oraz cennej nagrody nowej Scania serii R. Niestety w konkurencji o nazwie "Combo" Polak przegrał na czas z reprezentantem Włoch - Gerhardem Thaler.

 

 


Podobne wiadomości:

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.