mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szwed najlepszym młodym trakerem

Szwed najlepszym młodym trakerem

26-letni Szwed Andreas Söderström zwyciężył w finale konkursu Scania Young European Truck Driver 2010, w którym to rywalizowało 18 najlepszych młodych kierowców z całej Europy wyłonionych w krajowych eliminacjach.

Szwed najlepszym młodym trakerem

Andreas Söderström, pracujący w należącej do jego ojca firmie transportowej Göran Söderströms Åkeri, okazał się najlepszy spośród trzech uczestników finałowej konkurencji, polegającej na precyzyjnej jeździe. Drugie miejsce zajął Patrick Schildmann z Niemiec, a trzecie – Zarko Tokic z Austrii.

Droga do finału nie była łatwa. Andreas Söderström musiał najpierw przejść przez kwalifikacje regionalne, a następnie pokonać siedmiu innych kierowców w szwedzkim finale krajowym. W tegorocznej edycji konkursu Scania Young European Truck Driver wzięło udział ponad 10.000 kierowców w wieku poniżej 35 lat z osiemnastu europejskich krajów.

Finał konkursu trwał dwa dni i składał się z takich konkurencji jak jazda przewidująca i ekonomiczna, mocowanie ładunku, sprawdzenie pojazdu przed jazdą i bezpieczne manewrowanie. W finale, w serii trudnych manewrów między przeszkodami, zawodnicy musieli potwierdzić, że są odpowiedzialnymi kierowcami samochodów ciężarowych, zarówno pod względem umiejętności, jak i charakteru.

Najlepszy kierowca w Polsce, Artur Sumbar ze Szczecina w klasyfikacji generalnej zajął 7. miejsce. W kwalifikacjach Artur w większości konkurencji był w pierwszej piątce. Znalazł się tym samym w grupie 12. szczęśliwców, z których każdy miał szansę zdobycia tytułu Najlepszego Europejskiego Kierowcy oraz cennej nagrody nowej Scania serii R. Niestety w konkurencji o nazwie "Combo" Polak przegrał na czas z reprezentantem Włoch - Gerhardem Thaler.

 

 


Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.