mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szwedzi przyspieszają

Szwedzi przyspieszają

Słynący z zachowywania szczególnych środków bezpieczeństwa w każdym aspekcie życia Szwedzi, będą mogli już niebawem przyspieszyć na autostradach i drogach poza terenem zabudowanym. Tamtejszy rząd zezwolił w przepisach na zwiększenie prędkości maksymalnej w obu kategoriach dróg o 10 km/h.

Szwedzi przyspieszają
Nowy przepis wejdzie w życie na przełomie 2007 i 2008 roku. Tym samym na szwedzkich autostradach można będzie poruszać się z prędkością maksymalną 120 km/h, zaś na drogach poza terenem zabudowanym do 100 km/h.

Rzecznik prasowy szwedzkiego ministerstwa transportu zmiany tłumaczy przede wszystkim brakiem dostosowywaniu się kierowców do aktualnych przepisów. Udoskonalenia w budownictwie drogowym oraz jakość nowych samochodów pozwalają jednocześnie na zwiększenie o kilka km/h dopuszczalnych prędkości.

Władze twierdzą, że nowe przepisy nie przyczynią się do zwiększenia liczby wypadków, tym bardziej, że szwedzcy kierowcy mało kiedy przywiązywali uwagę do aktualnych dopuszczalnych prędkości.

Od 1 czerwca br. w Szwecji obowiązywać będzie nowe oznakowanie drogowe. Mają one spełniać wszystkie międzynarodowe wymogi i ułatwiać podróżowanie po kraju przede wszystkim zagranicznym kierowcom.

Autem za granicę - czytaj motoEkspert mojeauto.pl

Czytaj także:

W Norwegii też w kamizelkach 2007-03-05

Komentuj:

~Master 2007-03-11

Do Mad: Dlaczego nie byłeś łaskaw wyróżnić Fiata?? Uno już nie dogonisz??

~Mad 2007-03-10

Mnie wkurzają rózne skody, kia, hyundaie, lanosy, nubiry, logany i inne zawalidrogi...

~Podpis: 2007-03-09

Dla równowagi w Europie, Polska chętnie wprowadzi na wszystkich trzy pasmówkach 40km/h oraz zainstaluje fotoradar co 100m. Jak gdzieś ludzie mądrzeją to gdzieś indziej ten mądrości ubywa.... a może jednak nie i nie będzie takich paszkwili jak 50km/h na wielopasmowej drodze z barierkami po bokach?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.