mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szwedzi przyspieszają

Szwedzi przyspieszają

Słynący z zachowywania szczególnych środków bezpieczeństwa w każdym aspekcie życia Szwedzi, będą mogli już niebawem przyspieszyć na autostradach i drogach poza terenem zabudowanym. Tamtejszy rząd zezwolił w przepisach na zwiększenie prędkości maksymalnej w obu kategoriach dróg o 10 km/h.

Szwedzi przyspieszają
Nowy przepis wejdzie w życie na przełomie 2007 i 2008 roku. Tym samym na szwedzkich autostradach można będzie poruszać się z prędkością maksymalną 120 km/h, zaś na drogach poza terenem zabudowanym do 100 km/h.

Rzecznik prasowy szwedzkiego ministerstwa transportu zmiany tłumaczy przede wszystkim brakiem dostosowywaniu się kierowców do aktualnych przepisów. Udoskonalenia w budownictwie drogowym oraz jakość nowych samochodów pozwalają jednocześnie na zwiększenie o kilka km/h dopuszczalnych prędkości.

Władze twierdzą, że nowe przepisy nie przyczynią się do zwiększenia liczby wypadków, tym bardziej, że szwedzcy kierowcy mało kiedy przywiązywali uwagę do aktualnych dopuszczalnych prędkości.

Od 1 czerwca br. w Szwecji obowiązywać będzie nowe oznakowanie drogowe. Mają one spełniać wszystkie międzynarodowe wymogi i ułatwiać podróżowanie po kraju przede wszystkim zagranicznym kierowcom.

Autem za granicę - czytaj motoEkspert mojeauto.pl

Czytaj także:

W Norwegii też w kamizelkach 2007-03-05

Komentuj:

~Master 2007-03-11

Do Mad: Dlaczego nie byłeś łaskaw wyróżnić Fiata?? Uno już nie dogonisz??

~Mad 2007-03-10

Mnie wkurzają rózne skody, kia, hyundaie, lanosy, nubiry, logany i inne zawalidrogi...

~Podpis: 2007-03-09

Dla równowagi w Europie, Polska chętnie wprowadzi na wszystkich trzy pasmówkach 40km/h oraz zainstaluje fotoradar co 100m. Jak gdzieś ludzie mądrzeją to gdzieś indziej ten mądrości ubywa.... a może jednak nie i nie będzie takich paszkwili jak 50km/h na wielopasmowej drodze z barierkami po bokach?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.