mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szybsza produkcja Chryslerów

Szybsza produkcja Chryslerów

Według doniesień "Harbour Report North America 2005" w ciągu ostatnich trzech lat wskaźnik wydajności produkcji w zakładach Chrysler Group wzrósł o 19 procent – najwięcej w skali całej branży samochodowej USA.

Całkowity czas wytworzenia jednego pojazdu (HPV) spadł w tym czasie o 4,2% do 35,85 godzin, stanowiąc jeden z lepszych wyników w ramach Chrysler Group.

Doroczny "Harbour Report" jest powszechnie uznanym zestawieniem wskaźników wydajności produkcji w przemyśle motoryzacyjnym. W ankietach i analizach biorą udział niemal wszyscy główni gracze branżowi. Prezes Harbour Consulting, Ron Harbour uważa, że wzrost wydajności produkcji w zakładach Chrysler Group ma swój fundament w dogłębnych zmianach, jakie dokonują się w całym koncernie.

Wśród istotnych osiągnięć Chrysler Group wyróżnić należy najlepszą w całym przemyśle wydajność produkcji skrzyń biegów oraz najwyższy wzrost wydajności wytwarzania silników samochodowych. Zakłady montażowe Chrysler Group są także liderami w pięciu sektorach poddostawczych produkcji (zaopatrzenia). W okresie jednego roku, jaki obejmuje "Harbour Report" Chrysler Group wprowadził dziewięć nowych modeli pojazdów – najwięcej w swej historii.

Pięć zakładów Chrysler Group znalazło się na czele swych sektorów produkcji. Są to:
- samochody subkompaktowe : Belvidere Assembly Plant (stan Illinois)
- minivany:  St. Louis South Assembly Plant
- skrzynie biegów dla pojazdów przednionapędowych: Kokomo Transmission Plant (stan Indiana)
- skrzynie biegów dla pojazdów tylnonapędowych: Kokomo Transmission Plant (stan Indiana)
- silniki 8-cylindrowe OHV (Hemi): Saltillo Engine Plant w Meksyku.

Wydajność produkcji w sektorze skrzyń biegów wzrosła o 4,6%, co oznacza skrócenie jednostkowego czasu wytworzenia do 3,86 godzi. Największy wzrost wydajności – o 9,5 procent – nastąpił w sektorze produkcji silników, gdzie jednostkowy czas wytworzenia wynosi obecnie 3,99 godzin/1 szt.

Po raz pierwszy w historii zakład montażu Chrysler Group znalazł się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji ogólnej. Zakład Belvidere Assembly zajął miejsce siódme z wynikiem 18,7 HPV. Spośród 13 zakładów montażu Chrysler Group aż 10 – które nie znajdowały się w trakcie zmiany produkowanego modelu – zanotowały tendencje malejące HPV.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.