Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szybsza produkcja Chryslerów

Szybsza produkcja Chryslerów

Według doniesień "Harbour Report North America 2005" w ciągu ostatnich trzech lat wskaźnik wydajności produkcji w zakładach Chrysler Group wzrósł o 19 procent – najwięcej w skali całej branży samochodowej USA.

Całkowity czas wytworzenia jednego pojazdu (HPV) spadł w tym czasie o 4,2% do 35,85 godzin, stanowiąc jeden z lepszych wyników w ramach Chrysler Group.

Doroczny "Harbour Report" jest powszechnie uznanym zestawieniem wskaźników wydajności produkcji w przemyśle motoryzacyjnym. W ankietach i analizach biorą udział niemal wszyscy główni gracze branżowi. Prezes Harbour Consulting, Ron Harbour uważa, że wzrost wydajności produkcji w zakładach Chrysler Group ma swój fundament w dogłębnych zmianach, jakie dokonują się w całym koncernie.

Wśród istotnych osiągnięć Chrysler Group wyróżnić należy najlepszą w całym przemyśle wydajność produkcji skrzyń biegów oraz najwyższy wzrost wydajności wytwarzania silników samochodowych. Zakłady montażowe Chrysler Group są także liderami w pięciu sektorach poddostawczych produkcji (zaopatrzenia). W okresie jednego roku, jaki obejmuje "Harbour Report" Chrysler Group wprowadził dziewięć nowych modeli pojazdów – najwięcej w swej historii.

Pięć zakładów Chrysler Group znalazło się na czele swych sektorów produkcji. Są to:
- samochody subkompaktowe : Belvidere Assembly Plant (stan Illinois)
- minivany:  St. Louis South Assembly Plant
- skrzynie biegów dla pojazdów przednionapędowych: Kokomo Transmission Plant (stan Indiana)
- skrzynie biegów dla pojazdów tylnonapędowych: Kokomo Transmission Plant (stan Indiana)
- silniki 8-cylindrowe OHV (Hemi): Saltillo Engine Plant w Meksyku.

Wydajność produkcji w sektorze skrzyń biegów wzrosła o 4,6%, co oznacza skrócenie jednostkowego czasu wytworzenia do 3,86 godzi. Największy wzrost wydajności – o 9,5 procent – nastąpił w sektorze produkcji silników, gdzie jednostkowy czas wytworzenia wynosi obecnie 3,99 godzin/1 szt.

Po raz pierwszy w historii zakład montażu Chrysler Group znalazł się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji ogólnej. Zakład Belvidere Assembly zajął miejsce siódme z wynikiem 18,7 HPV. Spośród 13 zakładów montażu Chrysler Group aż 10 – które nie znajdowały się w trakcie zmiany produkowanego modelu – zanotowały tendencje malejące HPV.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota szykuje trzy premiery na zbliżające się targi motoryzacyjne Paryż Motor Show. Na stoisku japońskiego producenta najważniejszym modelem będzie nowy crossover C-HR. Poza tym zobaczymy hybrydę plug-in oraz koncepcyjne auto z napędem wodorowym.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj