mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szykuje się megainwestycja we Wrocławiu

Szykuje się megainwestycja we Wrocławiu

Ministerstwo Gospodarki informuje, że w najbliższych tygodniach zostanie podpisana umowa między polskim rządem a znanym międzynarodowym koncernem produkującym silniki. Nieoficjalnie mówi się, że we Wrocławiu niemiecki Bosch i japoński Denso chcą zbudować fabrykę filtrów do silników Diesla oraz centrum badawczo-rozwojowe. Firma ma zainwestować ponad 250 mln zł i na początku działalności zatrudnić 250 osób.

Fabryka ma zostać wybudowana na skraju Wrocławia, obok istniejącego już zakładu Boscha w Mirkowie, w którym od kilku lat produkowane są elementy hydrauliczne układów hamulcowych (hamulce bębnowe i tarczowe, zespoły mocy, korektory, pompy i cylindry) dla największych koncernów, m.in. Peugeota, Fiata i General Motors. Teren nowej inwestycji zostanie włączony do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Obok nowej fabryki ma powstać również centrum badawczo-rozwojowe Boscha i Denso. Inżynierowie z wrocławskich uczelni będą tam projektować i wdrażać w życie najnowocześniejsze rozwiązania w motoryzacji. Pracę znajdzie w nim ok. 50 osób, głównie absolwenci szkół wyższych, inżynierowie dobrze znający język angielski lub niemiecki. Fabryka i centrum badawczo-rozwojowe mają ruszyć na początku 2008 roku.

Przeczytaj także:

Co drugi silnik Diesla z filtrem z Gliwic (2007-03-22)

Pilkington zainwestuje w Sandomierzu? (2007-03-16)

Karmann otwiera zakłady w Polsce (2007-03-08)

Fabryka Boscha i Denso we Wrocławiu (2007-01-15)

 

 


 


Podobne wiadomości:

Co drugi silnik Diesla z filtrem z Gliwic

Co drugi silnik Diesla z filtrem z Gliwic

Aktualności 2007-03-22

Pilkington zainwestuje w Sandomierzu?

Pilkington zainwestuje w Sandomierzu?

Aktualności 2007-03-16

Komentuj:

~Artur 2007-03-29

Koleś zza Buga się obruszył! Prawda jest taka, że jak ktoś coś dostaje za darmo, to nie potrafi uszanować. Wrocław to ruina, której nie da się porównać na przykład z Poznaniem. Byłeś we Lwowie? Tam też jest syf, bo wprowadzili się tam kolesie, którzy nie budowali tego miasta Przy okazji pozdrawiam prezydenta ZAKORKOWANEGO Wrocławia!

~bodzio 2007-03-28

wez sie Artur lecz z tymi swoimi sugestiami

~Adam 2007-03-27

Lepiej napiszcie o fabryce Daihatsu w Wałbrzychu.

~Artur 2007-03-27

Zobaczyłem nagłówek i pośpiesznie otworzyłem, licząc na informacje o obwodnicy. Niestety Wrocław nadal będzie totalnie zakorkowaną pułapką. Jaka szkoda, że wrócił spowrotem do polaków po 1000 lat. Komu to przeszkadzało?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic