mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Szykuje się megainwestycja we Wrocławiu

Szykuje się megainwestycja we Wrocławiu

Ministerstwo Gospodarki informuje, że w najbliższych tygodniach zostanie podpisana umowa między polskim rządem a znanym międzynarodowym koncernem produkującym silniki. Nieoficjalnie mówi się, że we Wrocławiu niemiecki Bosch i japoński Denso chcą zbudować fabrykę filtrów do silników Diesla oraz centrum badawczo-rozwojowe. Firma ma zainwestować ponad 250 mln zł i na początku działalności zatrudnić 250 osób.

Fabryka ma zostać wybudowana na skraju Wrocławia, obok istniejącego już zakładu Boscha w Mirkowie, w którym od kilku lat produkowane są elementy hydrauliczne układów hamulcowych (hamulce bębnowe i tarczowe, zespoły mocy, korektory, pompy i cylindry) dla największych koncernów, m.in. Peugeota, Fiata i General Motors. Teren nowej inwestycji zostanie włączony do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Obok nowej fabryki ma powstać również centrum badawczo-rozwojowe Boscha i Denso. Inżynierowie z wrocławskich uczelni będą tam projektować i wdrażać w życie najnowocześniejsze rozwiązania w motoryzacji. Pracę znajdzie w nim ok. 50 osób, głównie absolwenci szkół wyższych, inżynierowie dobrze znający język angielski lub niemiecki. Fabryka i centrum badawczo-rozwojowe mają ruszyć na początku 2008 roku.

Przeczytaj także:

Co drugi silnik Diesla z filtrem z Gliwic (2007-03-22)

Pilkington zainwestuje w Sandomierzu? (2007-03-16)

Karmann otwiera zakłady w Polsce (2007-03-08)

Fabryka Boscha i Denso we Wrocławiu (2007-01-15)

 

 


 


Podobne wiadomości:

Fabryka Boscha i Denso we Wrocławiu

Fabryka Boscha i Denso we Wrocławiu

Aktualności 2007-01-15

Co drugi silnik Diesla z filtrem z Gliwic

Co drugi silnik Diesla z filtrem z Gliwic

Aktualności 2007-03-22

Komentuj:

~Artur 2007-03-29

Koleś zza Buga się obruszył! Prawda jest taka, że jak ktoś coś dostaje za darmo, to nie potrafi uszanować. Wrocław to ruina, której nie da się porównać na przykład z Poznaniem. Byłeś we Lwowie? Tam też jest syf, bo wprowadzili się tam kolesie, którzy nie budowali tego miasta Przy okazji pozdrawiam prezydenta ZAKORKOWANEGO Wrocławia!

~bodzio 2007-03-28

wez sie Artur lecz z tymi swoimi sugestiami

~Adam 2007-03-27

Lepiej napiszcie o fabryce Daihatsu w Wałbrzychu.

~Artur 2007-03-27

Zobaczyłem nagłówek i pośpiesznie otworzyłem, licząc na informacje o obwodnicy. Niestety Wrocław nadal będzie totalnie zakorkowaną pułapką. Jaka szkoda, że wrócił spowrotem do polaków po 1000 lat. Komu to przeszkadzało?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando