mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TATA obcina produkcję Land Rovera

TATA obcina produkcję Land Rovera

Od kilku miesięcy konsekwentnie spada sprzedaż samochodów sportowo-rekreacyjnych. Producenci wykonują ruchy mające zabezpieczyć ich przed konsekwencjami słabej koniunktury. Indyjski koncern Tata, pod którego skrzydłami znajduje się Land Rover również nie jest wyjątkiem.

TATA obcina produkcję Land Rovera

Pomimo tego, że wyniki sprzedaży w porównaniu z poprzednim okresem spadły o kilka procent, to i tak koncern zamierza podjąć kroki mające na celu zmniejszyć straty gdyby sytuacja na Rynu potoczyła się jeszcze gorzej.

Według doniesień magazynu Times of India, koncern Tata zamierza usunąć dwie zmiany z fabryki Land Rovera w Solihull. Dodatkowo w kolejnej fabryce w Halewood (gdzie produkowany jest Jaguar X-Type) dojdzie do zwolnienia 300 osób. Na wybranych rynkach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych sprzedaż Land Roverów znacząco spadła. Dobry wynik ogólny jest efektem dużego apetytu rynków wschodzących. Według władz koncernu sytuacja nie jest na tyle stabilna, żeby pozwolić sobie na optymistyczne scenariusze.

W zeszłym roku marka Land Rover była jedyną spośród grupy Jaguar Land Rover, która przyniosła zyski.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Land Rover
Tematy w artykule: Land Rover

Podobne wiadomości:

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Aktualności 2016-09-15

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
To był wielki dzień dla Elona Muska. Tesla zaprezentowała Model 3, który wprowadzi rewolucję w segmencie samochodów elektrycznych. Ceny długo oczekiwanego samochodu startują już od 35 tys. dolarów, a pierwsze egzemplarze zostały właśnie wręczone klientom.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic