mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TC Dębica wśród najszybciej rozwijających się spółek

TC Dębica wśród najszybciej rozwijających się spółek

Firma Oponiarska Dębica S.A. znalazła się na 54. miejscu rankingu 100 najszybciej rozwijających się spółek giełdowych, prestiżowego magazynu ekonomicznego „Forbes”. Spółka otrzymała ogólną ocenę 5,14.

TC Dębica wśród najszybciej rozwijających się spółek
- Bardzo dobra pozycja naszej spółki w rankingu ‘Forbesa’ to efekt konsekwentnej strategii, inwestycji w nowoczesne rozwiązania technologiczne i ograniczanie kosztów, dzięki czemu nasze przychody wzrosły w ostatnich trzech latach o 30,5 proc., a zwrot z kapitału w tym okresie wyniósł 11,6 proc. To bardzo dobry wynik w kontekście złej od 2008 roku sytuacji ekonomicznej w krajach, do których eksportujemy niemal 80 proc. naszych opon, a także zmniejszającego się obecnie potencjału rynku polskiego. Jestem przekonany, że tak dobra obecnie sytuacja naszej firmy, pozwoli nam osiągnąć sukces w okresie przyszłego ożywienia gospodarczego – powiedział Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.
 
Redakcja magazynu „Forbes” przygotowując ranking, objęła analizą sprawozdania kwartalne wszystkich spółek notowanych na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Podstawowym kryterium była trwała zdolność do generowania zysków. Analizie poddano 12 kwartałów, a ostatnie uwzględnione dane pochodzą z III kwartału 2012 roku. W rankingu uwzględniono te spółki, które najwyżej jeden kwartał zakończyły stratą. Wykluczono zaś firmy, których przychody nie przekroczyły 10 mln euro. Przedsiębiorstwa zostały podzielone na pięć kategorii: Banki i ubezpieczenia, Przemysł i budownictwo, Infrastruktura, Surowce oraz Konsumpcja, aby móc je porównać.
 
O ocenie decydowały zastosowane wskaźniki, które są niezależne od branży, w jakiej działa przedsiębiorstwo. Następnie, stosując miarę pozycyjną, przyznawano punkty, w każdym sektorze oddzielnie, w następujących kategoriach: Dynamika przychodów, Dynamika aktywów, Dynamika kapitałów, Rentowność kapitału oraz Powtarzalność wyników.
Tematy w artykule: opony

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz wiedzieć

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz...

Opony samochodowe 2015-07-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.