mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TISPOL walczy z piratami w ciężarówkach

TISPOL walczy z piratami w ciężarówkach

Przekraczanie dopuszczalnego czasu pracy, wyprzedzanie na linii ciągłej lub przed wzniesieniami, nadmierna prędkość, czy nienależyty stan techniczny pojazdów, to główne grzechy kierowców ciężarówek popełniane w ruchu drogowym.

TISPOL walczy z piratami w ciężarówkach

W dniach 18-24 września policjanci będą przeprowadzać kontrolę samochodów ciężarowych w ramach Europejskiej Operacji Transportowej "Mermaid".

Kontrolę będą się odbywać na drogach całej Europy. Policjanci wszystkich krajów członkowskich TISPOL będą przede wszystkim sprawdzać czy kierowcy samochodów ciężarowych nie przekraczają dopuszczalnego czasu pracy, ponieważ zmęczenie i związany z tym brak koncentracji jest częstą przyczyną wypadków spowodowanych przez samochody ciężarowe. Funkcjonariusze będą też sprawdzać stan techniczny pojazdów - pod policyjną lupę trafią zwłaszcza autobusy.

Policyjne posterunki ustawione zostaną tam gdzie ruch samochodów ciężarowych jest największy, a więc w pierwszej kolejności na trasach tranzytowych, nie oznacza ich jednak, że nie będzie ich na innych drogach.

Kontrole będą prowadzone z innymi służbami, np. z Inspekcją Transportu Drogowego i Służbą Celną. Działania odbywają się zgonie harmonogram operacji koordynowanych przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL.

Czytaj także:

Sposoby poprawy bezpieczeństwa na drogach 2006-08-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.