mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TISPOL walczy z piratami w ciężarówkach

TISPOL walczy z piratami w ciężarówkach

Przekraczanie dopuszczalnego czasu pracy, wyprzedzanie na linii ciągłej lub przed wzniesieniami, nadmierna prędkość, czy nienależyty stan techniczny pojazdów, to główne grzechy kierowców ciężarówek popełniane w ruchu drogowym.

TISPOL walczy z piratami w ciężarówkach

W dniach 18-24 września policjanci będą przeprowadzać kontrolę samochodów ciężarowych w ramach Europejskiej Operacji Transportowej "Mermaid".

Kontrolę będą się odbywać na drogach całej Europy. Policjanci wszystkich krajów członkowskich TISPOL będą przede wszystkim sprawdzać czy kierowcy samochodów ciężarowych nie przekraczają dopuszczalnego czasu pracy, ponieważ zmęczenie i związany z tym brak koncentracji jest częstą przyczyną wypadków spowodowanych przez samochody ciężarowe. Funkcjonariusze będą też sprawdzać stan techniczny pojazdów - pod policyjną lupę trafią zwłaszcza autobusy.

Policyjne posterunki ustawione zostaną tam gdzie ruch samochodów ciężarowych jest największy, a więc w pierwszej kolejności na trasach tranzytowych, nie oznacza ich jednak, że nie będzie ich na innych drogach.

Kontrole będą prowadzone z innymi służbami, np. z Inspekcją Transportu Drogowego i Służbą Celną. Działania odbywają się zgonie harmonogram operacji koordynowanych przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL.

Czytaj także:

Sposoby poprawy bezpieczeństwa na drogach 2006-08-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem
Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem
O nowym 911 GT2 mówi się od dawna. Samochód, być może zostanie pokazany jeszcze w tym roku. Znamy kilka szczegółów.