mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TMMP nagrodzona przez NSZZ ?Solidarność?

TMMP nagrodzona przez NSZZ ?Solidarność?

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) otrzymała wyróżnienie w konkursie „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” organizowanym przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność”. Toyota jest jedynym laureatem z branży motoryzacyjnej.

TMMP nagrodzona przez NSZZ ?Solidarność?
„Toyota daje dobry przykład jak systematyczna, kilkuletnia współpraca ze związkami zawodowymi przyczynia się do stworzenia przyjaznego pracownikom środowiska pracy„ – uzasadnia wybór Kazimierz Kimso, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” we Wrocławiu. „Takie wzajemne zrozumienie i efektywna komunikacja mają szczególne znaczenie w czasie kryzysu jaki panuje w branży motoryzacyjnej kiedy partnerzy dialogu wspólnie muszą wziąć odpowiedzialność za przyszłość firmy„ – dodaje Kimso.

Uznanie dla Toyoty zbiegło się w czasie z bardzo trudnym okresem dla branży motoryzacyjnej. „To wyróżnienie jest potwierdzeniem naszych starań na rzecz otwartego dialogu z reprezentacjami pracowników w naszych fabrykach – mówi Kenji Manabe, Prezes Toyota Motor Manufacturing Poland. „Głęboko wierzę, że u podstaw tak efektywnej współpracy leży zaufanie i szacunek okazywane we wspólnych kontaktach oraz zrozumienie dla konieczności wspólnego działania dla zapewnienia stabilności firmy i jej pracowników” – dodaje Manabe.

Toyota wybudowała w Polsce dwie fabryki. Toyota Motor Manufacturing Poland [TMMP] w Wałbrzychu produkuje manualne i półautomatyczne skrzynie biegów oraz 1.0 l silniki benzynowe. Natomiast Toyota Motor Industries Poland (TMIP) w Jelczu-Laskowicach wytwarza silniki Diesla o pojemności 2.0 i 2.2 l.  Obie fabryki produkują na potrzeby montowni koncernu w Europie i Afryce Południowej.

Konkurs „Pracodawca Przyjazna Pracownikom” jest organizowany przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” wśród pracodawców, którzy realizują założenia kampanii „Polska Przyjazna Pracownikom” przeprowadzanej pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Zgodnie z założeniami organizatorów wyróżnione przedsiębiorstwa łączą poszanowanie praw pracowniczych z dobrymi wynikami finansowymi firmy.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.