mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TNS OBOP: Stare auta są szkodliwe

TNS OBOP: Stare auta są szkodliwe

Zdaniem połowy Polaków, import starych samochodów (ponad 10-letnich) do Polski stanowi zagrożenie dla środowiska naturalnego - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP w czerwcu 2006 roku.

TNS OBOP: Stare auta są szkodliwe

Częściej ze stwierdzeniem, że import samochodów z drugiej ręki jest zagrożeniem dla środowiska naturalnego, zgadzają się osoby mieszkające w dużych miastach niż na wsi i w małych miastach.

Sprowadzane do Polski stare samochody stanowią również zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników dróg - według 46% społeczeństwa. Inaczej sądzi 35% respondentów. Największy odsetek osób zgadzających się z tym twierdzeniem zanotowano wśród gospodyń domowych (63%), rolników (52%) oraz emerytów i rencistów (51%).

37% Polaków uważa, że import starych samochodów powoduje straty budżetu państwa, ale tyle samo osób wyraża odmienną opinię. Z kolei aż 52% prywatnych przedsiębiorców dostrzega w imporcie starych samochodów straty dla budżetu państwa.

Ponadto, zdaniem 39% respondentów, import starych samochodów odbiera miejsca pracy w salonach sprzedaży nowych samochodów i serwisach. Tego zdania jest także 62% prywatnych przedsiębiorców.

Ponad połowa Polaków (65%) uważa, że import starych samochodów powoduje szybki spadek wartości samochodów używanych. Nie zgadza się z tym niemal co 4 badany (19%).

Czytaj także:

Cena najważniejsza 2006-06-02

10-letnie za gotówkę 2006-05-24

Jak kupujemy samochody... 2006-03-30

Tematy w artykule: TNS OBOP

Podobne wiadomości:

Co wiemy o autach hybrydowych?

Co wiemy o autach hybrydowych?

Aktualności 2012-02-21

Polacy raczej nie chcą chińskich aut

Polacy raczej nie chcą chińskich aut

Aktualności 2011-07-12

Komentuj:

~Grego 2006-06-23

No coz. Badania sa rozne. To ze w salonie nie ma miejsca pracy to jedno, a ze stary zlom sie lata czesto (i ktos to musi robic) to drugie. Sam nie kupuje uzywanych, ale jakby uczciwe (bardzo rygorystyczne) badania techniczne dla sprowadzonych - łcznie z pełną geometrią nadwozia to i złom by nie wjechał

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.