Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRANSSYBERIA - dzień 10

TRANSSYBERIA - dzień 10

Odcinek mierzący ponad 1000 km ewidentnie pokazał, że załogi coraz poważniej podchodzą do rywalizacji, walczą o każdy punkt. Współpraca na trasie właściwie się skończyła. Każda załoga jedzie sama. Liczy się wynik.

TRANSSYBERIA - dzień 10

No i mamy dziesiąty dzień rajdu. Aż się nie chce wierzyć, że czas tak szybko leci. Dziesiąty dzień rajdu i ponad 5 000 km za sobą. Jak do tej pory idzie nam chyba całkiem nieźle, ale nie będę się chwalić – zainteresowanych odsyłam do oficjalnej strony rajdu www.transsyberia.pl, gdzie na bieżąco są umieszczane wyniki.
We czwartek cały czas jechaliśmy bez odcinków specjalnych, kierując się na Irkuck. Wszyscy wciąż żyliśmy dniem poprzednim i konkurencją, która się wtedy odbyła. Odcinek mierzący ponad 1000 km ewidentnie pokazał, że załogi coraz poważniej podchodzą do rywalizacji, walczą o każdy punkt. Współpraca na trasie właściwie się skończyła. Każda załoga jedzie sama. Liczy się wynik. Zacięcie zawodników podczas wczorajszego OS-u doprowadziło do wielu wręcz komicznych sytuacji. Załogi rosyjskie pomyliły trasę, w skutek czego zasiały spustoszenie w pobliskiej wsi Jełowo i ostatecznie dość mocno nadwerężyły swoje samochody.
Pomyłka podczas trzeciego OS-u to jednak jeden z niewielu błędów, jakie zdarzyły się i pewnie zdarzą Rosjanom. Generalnie mają oni nad nami ogromną przewagę. Po pierwsze znają język. Po drugie kilka razy już przejechali całą trasę i maję idealnie przygotowane, mocne samochody. A po trzecie, co tu dużo mówić, są u siebie. Znają rosyjskie realia i żadne zjawisko czy osoba, z którymi się stykamy nie budzi ich zdziwienia. Z nami jest wręcz przeciwnie. Podczas ostatnich dni wjechaliśmy w bardzo „rosyjską”, nosząca wyraźne ślady poprzedniego ustroju Rosję. Małe, zniszczone miasteczka oraz rzesze przedziwnych, choć bardzo przyjaźnie nastawionych ludzi.
Wracając do Rosjan, bardzo zaprzyjaźniliśmy się z dwoma załogami: załogą nr 1 i nr 5. Razem zatrzymujemy się na biwaki i noclegi, w miarę możliwości niesiemy wzajemną pomoc. Przesympatyczni ludzie!
Chyba wszystkie załogi są już myślami w Irkucku. Tam odbędzie się tzw. „dzień decyzji”. Mamy zdeklarować czy czujemy się na siłach, aby jechać dalej czy zawracamy. Musimy realnie ocenić stan naszych samochodów, kondycji fizycznej i psychicznej. My już wiemy, jaka będzie nasza decyzja. No, jak myślicie?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii
Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii
Podczas Rajdu Hiszpanii na liście startowej pojawiło sie aż dziesięć egzemplarzy Skody Fabia R5, z których trzy mają szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Rajdowe Mistrzostwa Świata wchodzą w decydującą fazę.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj