mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRANSSYBERIA - dzień 11

TRANSSYBERIA - dzień 11

W piątek wciąż kierowaliśmy się na Irkuck. Wszystkie załogi mają świadomość, że prawdziwy sprawdzian dla nas i naszych samochodów zacznie się dopiero za Irkuckiem.

TRANSSYBERIA - dzień 11

Na początek winna jestem małe sprostowanie. Odcinek specjalny, który dzień wcześniej pokonywaliśmy nie mierzył 1075 km jak napisałam, ale 816 km. Błąd wynikł z faktu, że relacje, które przekazuję często powstają podczas jazdy. Zgodnie z planem trasy odcinek ten miał liczyć ponad 1000 km, a o skróceniu go dowiedzieliśmy się dopiero pod koniec dnia. Mam nadzieję, że mi wybaczycie to niedomówienie, w końcu 816 km to też dużo.
W piątek wciąż kierowaliśmy się na Irkuck. Trasa zaczęła robić się coraz ciekawsza. Do tej pory raczej niewiele się o niej rozpisywałam, ponieważ droga była trochę monotonna i właściwie traktowaliśmy ją jako odcinek dojazdowy. Wszystkie załogi mają świadomość, że prawdziwy sprawdzian dla nas i naszych samochodów zacznie się dopiero za Irkuckiem.
Ostatnia „dojazdówka” przecinała malowniczą tajgę syberyjską i była bardzo urozmaicona. Raz jechaliśmy po pięknych asfaltowych autostradach, raz po nawierzchniach szutrowych z mnóstwem dziur. I tak na zmianę. Każda z tych nawierzchni ma swój urok, ale nasz samochód bez wątpienia lepiej spisuje się na asfalcie. Jest szybki i dobrze trzyma się drogi. W przypadku tras szutrowych, często bardzo „ubłoconych” daje się we znaki jego ciężar. Cóż, trzeba przyznać, że faktycznie załadowaliśmy nasze auto do granic możliwości.
Na trasie oprócz krów, kóz, owiec i innych czworonożnych zjawisk, które - wiem, że trudno w to uwierzyć - wędrowały także po autostradach, spotykaliśmy także grupy Rosjan handlujących przy drodze. Zatrzymaliśmy się przy jednym z nich i okazało się, że sprzedawał... szyszki. Najzwyklejsze szyszki, których nasiona są jadalne i, jak się sami przekonaliśmy, bardzo smaczne. Czy coś mnie w tym kraju jeszcze zaskoczy?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!