mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRANSSYBERIA - dzień 19-20

TRANSSYBERIA - dzień 19-20

Piątkowy odcinek specjalny poszedł nam tak dobrze, że awansowaliśmy na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. W sobotę została rozegrana kolejna konkurencja - w ciągu 7 godzin mieliśmy pokonać trasę blisko 300 km.

TRANSSYBERIA - dzień 19-20

W sobotę została rozegrana kolejna konkurencja – w ciągu 7 godzin mieliśmy pokonać trasę blisko 300 km. Udało nam się tego dokonać w ciągu dokładnie 4 godzin i 43 minut, Bogu dzięki, bez żadnego uszczerbku dla samochodu i znowu bez punktów karnych. Zresztą ten odcinek prawie wszystkim poszedł idealnie. Widać, że jesteśmy już coraz bardziej zaprawieni w pokonywaniu trudności, jakie stawia nam bezkresna Syberia.
Wszystkie załogi radzą sobie nieźle, ale my z Andrzejem jesteśmy pod szczególnym wrażeniem Włodka Kubata (nr 17). Jeszcze chyba nigdy nie spotkałam nikogo tak zawziętego. Włodek ma wyjątkowego pecha, jego samochód ciagle dopadają awarie i właściwie połowę rajdu spędza leżąc na plecach pod autem lub grzebiąc pod maską. Naprawia jedną usterkę i jedzie dalej. Zdarza się kolejna – reperuje i znowu jest w trasie. Jesteśmy pełni podziwu dla tego zawodnika, ponieważ pomimo takiego pecha, humor i dobry nastrój go nie opuszczają. Strasznie trzymamy za niego kciuki.
Innym, godnym wspomnienia zawodnikiem jest motocyklista Darek Koradecki vel „Gagarin” (pseudonim otrzymał po tym jak wykonał swój lot z motocyklem). Wierzcie mi, że codzienne pokonywanie samochodem setek kilometrów jest bardzo męczące. Wyobraźcie sobie teraz przejechanie tej samej odległości motocyklem – to dopiero wyczyn. Zawodnicy jadący samochodami mają możliwość wypicia herbaty, posilenia się, a Darek nawet nie za bardzo może podrapać się po plecach. Podziwiam go tym bardziej, że jest motocyklistą dopiero od 14 miesięcy i właściwie Transsyberia jest dla niego chrztem bojowym. I na pewno nie jest to nisko postawiona poprzeczka.
O walorach jadących z nami zawodników mogłabym pisać i pisać. Jednak w związku z faktem, że na swój sposób jesteśmy na półmetku rajdu (liczba OS-ów), pora na małe podsumowanie.
Do tej pory pokonaliśmy około 10 000 km – przed nami jeszcze około 3500. Mamy za sobą 6 odcinków specjalnych, a kolejne 6 do pokonania. Wyniki po sześciu rozegranych odcinkach wyglądają następująco:
Kolejno miejsce, załoga i ilość punktów karnych
I. Załoga nr 5 - Andrej Kliouickoj, Viatcheslav Dobrovolski - 14
II. Załoga nr 3 – Martyna Wojciechowska, Andrzej Derengowski - 37
    Załoga nr 15 - Artur Owczarek, Tomek Malinowski - 37
III. Załoga nr 20 - Sergiej Petrov, Lioudmila Chiliaeva - 47
IV. Załoga nr 1 - Igor Dobrovolski, Peter Lisetsky, Evgeny Pryakhin - 120
V. Załoga nr 21 - Sławomir Dzięgała, Zbigniew Dulewicz - 149
VI. Załoga nr 4 - Adam Morawicz, Adam Urbaniak - 153
Nie wszystkie z czekających nas w ciągu najbliższych dni konkurencji są obowiązkowe, ponieważ odcinki robią się coraz trudniejsze i bardziej ekstremalne i jest duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie samochody sobie z nimi poradzą. My chcemy spróbować naszych sił we wszystkich 12 konkurencjach. Mamy nadzieję, że samochód wytrzyma…

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.