mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRANSSYBERIA - dzień 21

TRANSSYBERIA - dzień 21

Coraz bardziej dokuczliwa staje się pogoda, a dokładniej jej zmienność. Przebieramy się kilka razy dziennie. Zwariować można!

TRANSSYBERIA - dzień 21

Coraz bardziej dokuczliwa staje się pogoda, a dokładniej jej zmienność. Dziś obudził nas piękny, ciepły, słoneczny poranek, a już trzy godziny później musieliśmy grzebać w naszych bagażach w poszukiwaniu czapek i szalików. Potem był deszcz, trochę śniegu, a pod wieczór znowu się ociepliło. Przebieramy się kilka razy dziennie. Zwariować można!
Poniedziałkowa trasa, mimo, że bez odcinków specjalnych była dość trudna. Jakuckie drogi są wyjątkowo bogate w dziury i jedzie się koszmarnie. Z drugiej strony bardzo się cieszę, że tutaj jestem, ponieważ już od dłuższego czasu planowałam wyprawę do Jakucji, żeby zdobyć tzw. biegun zimna. Tutejsze tereny należą do najzimniejszych na świecie i właśnie w Jakucji zanotowano najniższą temperaturę. Nigdy nie myślałam, że dojadę na biegun zimna samochodem. Wprawdzie nie podczas najzimniejszej pory roku, ale zawsze.
Jutrzejszy (wtorkowy) odcinek specjalny został odwołany z powodu… zniknięcia drogi, po której miał się odbyć. Wiem, że brzmi to niewiarygodnie, ale trasa, którą jeszcze całkiem niedawno przejechał prarajd została zmyta przez deszcze i najzwyczajniej w świecie przestała istnieć. Już zdążyłam się przyzwyczaić do takich niespodzianek. Syberia coraz mniej mnie zaskakuje. Nie mogę się tylko nadziwić, że tereny tajgi i tundry, które zgodnie z moim wyobrażeniem powinny być zielone w rzeczywistości mają niesamowity kolor zardzewiałego złota. Musiałam przejechać ponad 10 tysięcy kilometrów, żeby się o tym przekonać, ale było warto…

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.