mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRANSSYBERIA - dzień 23

TRANSSYBERIA - dzień 23

Dzisiejszy dzień należał do wyjątkowo spokojnych. Cała nasza karawana zadomowiła się na barkach, którymi mamy dotrzeć do Chandygi. Po zejściu z promu mamy do pokonania dwa bardzo trudne odcinki.

TRANSSYBERIA - dzień 23

Dzisiejszy dzień należał do wyjątkowo spokojnych. Cała nasza karawana zadomowiła się na barkach, którymi mamy dotrzeć do Chandygi. Trzydzieści godzin – bo tyle będzie trwała podróż - to bardzo dużo czasu na przemyślenia i podsumowania minionych 23 dni.
Trudno w to uwierzyć, ale jeszcze całkiem niedawno nie było pewności, czy wystartujemy w tym rajdzie. Nie mieliśmy sponsorów, auto było „w rozsypce”, byłam tylko ja, Andrzej i ogromne chęci. Dziś jesteśmy już niecałe 2000 km od Magadanu, mamy dobrze przygotowany, do tej pory właściwie niezawodny, samochód w barwach Grupy Lotos, Carcade i innych firm, które w nas uwierzyły. Jestem im ogromnie wdzięczna, bo bez ich zaangażowania nasz udział w rajdzie Transsyberia pewnie wciąż pozostałby w sferze marzeń.
Przejechaliśmy już prawie 12 000 km, od 23 dni jesteśmy w drodze, pokonaliśmy 6 odcinków specjalnych. Brzmi to imponująco, chociaż i tak wiemy, że najtrudniejsze OS-y jeszcze przed nami i niejedno się może wydarzyć.
Po zejściu z promu mamy do pokonania dwa bardzo trudne odcinki. Pierwszy z nich – OS 8 to jazda na czas w bardzo trudnym terenie. Kręte drogi, oblodzone przełęcze górskie, niebezpieczne zwężenia i półki skalne, na których brak barierek - aż się włos na głowie jeży. Kolejny OS, nr 9 – przeprawa przez rzekę Kjubjume - jest nieobowiązkowy ze względu na dużą głębokość i silny nurt. Podczas obu konkurencji jesteśmy skazani tylko na siebie. Nie możemy liczyć na pomoc w zakresie napraw, ani w razie potrzeby wezwać pogotowia. Przy tym, co nas czeka, przejechane odcinki wydają się przysłowiową bułką z masłem…

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne
Mniejsze tablice rejestracyjne będą legalne
Już niebawem skończy się kłopotliwe zaginanie tablic rejestracyjnych w pojazdach, które nie mają wystarczającego miejsca na standardową wersję. "Gazeta Polska Codziennie" donosi, że już w połowie przyszłego roku mają zostać dopuszczone tablice o niestandardowych wymiarach.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic