Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRI organizator pracy bezpiecznej w Małoposce

TRI organizator pracy bezpiecznej w Małoposce

TRI Poland Sp. z o. o. zostało zwycięzcą małopolskiej edycji konkursu w kategorii zakładów pracy zatrudniających powyżej 250 pracowników. Konkurs organizowany jest corocznie przez Państwową Inspekcję Pracy. Jego celem jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i ochrony pracy, w tym inspirowanie pracodawców do tworzenia bezpiecznych i ergonomicznych miejsc pracy.

Kryteria wyboru pracodawcy – organizatora pracy bezpiecznej to: przestrzeganie przepisów prawa pracy, przepisów i zasad bhp, a także analiza wypadków przy pracy za okres ostatnich 3 lat. Ponadto ewaluacji przez komisję konkursową podlega popularyzacja wiedzy o zagadnieniach związanych z bhp, w tym zaangażowanie pracowników w tworzenie bezpiecznych, warunków pracy.

Tytuł „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” jest uhonorowaniem licznych działań, jakie  firma TRI podejmuje w celu tworzenia bezpiecznych, higienicznych i ergonomicznych warunków pracy. Hasło „Po pierwsze bezpieczeństwo” (Safety first) wpisane jest w filozofię działania TRI Poland i towarzyszy pracownikom w codziennej pracy. Realizowane jest ono poprzez konkursy, akcje i szkolenia ukierunkowane na promowanie bezpieczeństwa przy pracy oraz angażowanie pracowników w identyfikowanie i eliminowanie sytuacji potencjalnie niebezpiecznych. Stanowiska pracy zorganizowane są zgodnie z zasadami filozofii 5S, która poprzez utrzymywanie porządku sprzyja bezpieczeństwu pracy. Na wysoki poziom bezpieczeństwa przy pracy wpływ ma również analiza zdarzeń potencjalnie wypadkowych, a także ciągły monitoring stanu maszyn i urządzeń. Nie bez znaczenia są również inwestycje w urządzenia i systemy sprzyjające bezpieczeństwu wykonywania pracy. Przyznana nagroda jest zatem dowodem uznania dla całej załogi, która angażuje się w doskonalenie stanowisk pracy i eliminację potencjalnych zagrożeń - podkreślają predstawiciele TRI Poland.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwsze wyróżnienie TRI (Poland) w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. W poprzednich latach zakład dwukrotnie startował w konkursie. Każdorazowo zajmował miejsca na podium.

Zwycięstwo w Małopolsce jest przepustką do kolejnego – ogólnopolskiego etapu konkursu. Wybór najlepszego w Polsce pracodawcy – organizatora pracy bezpiecznej dokonany zostanie w listopadzie, przez specjalną komisję konkursową powołaną przez Główny Inspektorat Pracy w Warszawie.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.