mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRI organizator pracy bezpiecznej w Małoposce

TRI organizator pracy bezpiecznej w Małoposce

TRI Poland Sp. z o. o. zostało zwycięzcą małopolskiej edycji konkursu w kategorii zakładów pracy zatrudniających powyżej 250 pracowników. Konkurs organizowany jest corocznie przez Państwową Inspekcję Pracy. Jego celem jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i ochrony pracy, w tym inspirowanie pracodawców do tworzenia bezpiecznych i ergonomicznych miejsc pracy.

Kryteria wyboru pracodawcy – organizatora pracy bezpiecznej to: przestrzeganie przepisów prawa pracy, przepisów i zasad bhp, a także analiza wypadków przy pracy za okres ostatnich 3 lat. Ponadto ewaluacji przez komisję konkursową podlega popularyzacja wiedzy o zagadnieniach związanych z bhp, w tym zaangażowanie pracowników w tworzenie bezpiecznych, warunków pracy.

Tytuł „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” jest uhonorowaniem licznych działań, jakie  firma TRI podejmuje w celu tworzenia bezpiecznych, higienicznych i ergonomicznych warunków pracy. Hasło „Po pierwsze bezpieczeństwo” (Safety first) wpisane jest w filozofię działania TRI Poland i towarzyszy pracownikom w codziennej pracy. Realizowane jest ono poprzez konkursy, akcje i szkolenia ukierunkowane na promowanie bezpieczeństwa przy pracy oraz angażowanie pracowników w identyfikowanie i eliminowanie sytuacji potencjalnie niebezpiecznych. Stanowiska pracy zorganizowane są zgodnie z zasadami filozofii 5S, która poprzez utrzymywanie porządku sprzyja bezpieczeństwu pracy. Na wysoki poziom bezpieczeństwa przy pracy wpływ ma również analiza zdarzeń potencjalnie wypadkowych, a także ciągły monitoring stanu maszyn i urządzeń. Nie bez znaczenia są również inwestycje w urządzenia i systemy sprzyjające bezpieczeństwu wykonywania pracy. Przyznana nagroda jest zatem dowodem uznania dla całej załogi, która angażuje się w doskonalenie stanowisk pracy i eliminację potencjalnych zagrożeń - podkreślają predstawiciele TRI Poland.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwsze wyróżnienie TRI (Poland) w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. W poprzednich latach zakład dwukrotnie startował w konkursie. Każdorazowo zajmował miejsca na podium.

Zwycięstwo w Małopolsce jest przepustką do kolejnego – ogólnopolskiego etapu konkursu. Wybór najlepszego w Polsce pracodawcy – organizatora pracy bezpiecznej dokonany zostanie w listopadzie, przez specjalną komisję konkursową powołaną przez Główny Inspektorat Pracy w Warszawie.

Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross