mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRW inwestuje w Częstochowie

TRW inwestuje w Częstochowie

Koncern TRW Automotive, którego polski oddział mieści się w Częstochowie, rozpoczął inwestycję związaną z rozbudową istniejącej fabryki. 10 października bieżącego roku wmurowano kamień węgielny pod nową halę produkcyjną.

TRW inwestuje w Częstochowie

TRW Polska w Częstochowie, jest producentem pasów bezpieczeństwa, zamków do pasów, regulatorów wysokości oraz poduszek powietrznych i modułów poduszek powietrznych. Pierwszy zakład produkujący pasy bezpieczeństwa powstał w 1990 roku. W tej chwili w Częstochowie istnieją dwa zakłady produkcyjne, jeden produkujący pasy bezpieczeństwa, drugi poduszki powietrzne.

Realizowana w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej inwestycja zakłada zwiększenie powierzchni istniejącego zakładu z 15 000 m kw. do 23 000 m kw. Dzięki temu będzie możliwe zwiększenie rozmiarów produkcji (obroty powinny się zwiększyć z 280 mln USD do 350 mln USD). Inwestycja ta stanowi kolejny etap dynamicznego rozwoju firmy w Częstochowie, która od sierpnia 2006 roku, tj. od momentu włączenia dwóch zakładów TRW do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i uzyskania przez Inwestora zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy zwiększyła zatrudnienie o ponad 1100 osób i zainwestowała 15 mln USD. Obecnie TRW zatrudnia w Częstochowie ponad 4300 osób. Oprócz budowy nowej hali, inwestor realizuje kolejne projekty, m.in. rozbudowuje Europejskie Centrum Obsługi Finansowej, w którym 200 wysoko wykwalifikowanych pracowników obsługiwać będzie 50 zakładów koncernu z całej Europy.

Przeczytaj także:

Europejskie centrum finansowe TRW powstanie w Częstochowie (2006-11-21)

Nowe inwestycje TRW w Częstochowie (2006-10-12)


Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?