mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRW inwestuje w Częstochowie

TRW inwestuje w Częstochowie

Koncern TRW Automotive, którego polski oddział mieści się w Częstochowie, rozpoczął inwestycję związaną z rozbudową istniejącej fabryki. 10 października bieżącego roku wmurowano kamień węgielny pod nową halę produkcyjną.

TRW inwestuje w Częstochowie

TRW Polska w Częstochowie, jest producentem pasów bezpieczeństwa, zamków do pasów, regulatorów wysokości oraz poduszek powietrznych i modułów poduszek powietrznych. Pierwszy zakład produkujący pasy bezpieczeństwa powstał w 1990 roku. W tej chwili w Częstochowie istnieją dwa zakłady produkcyjne, jeden produkujący pasy bezpieczeństwa, drugi poduszki powietrzne.

Realizowana w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej inwestycja zakłada zwiększenie powierzchni istniejącego zakładu z 15 000 m kw. do 23 000 m kw. Dzięki temu będzie możliwe zwiększenie rozmiarów produkcji (obroty powinny się zwiększyć z 280 mln USD do 350 mln USD). Inwestycja ta stanowi kolejny etap dynamicznego rozwoju firmy w Częstochowie, która od sierpnia 2006 roku, tj. od momentu włączenia dwóch zakładów TRW do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i uzyskania przez Inwestora zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy zwiększyła zatrudnienie o ponad 1100 osób i zainwestowała 15 mln USD. Obecnie TRW zatrudnia w Częstochowie ponad 4300 osób. Oprócz budowy nowej hali, inwestor realizuje kolejne projekty, m.in. rozbudowuje Europejskie Centrum Obsługi Finansowej, w którym 200 wysoko wykwalifikowanych pracowników obsługiwać będzie 50 zakładów koncernu z całej Europy.

Przeczytaj także:

Europejskie centrum finansowe TRW powstanie w Częstochowie (2006-11-21)

Nowe inwestycje TRW w Częstochowie (2006-10-12)


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Tercet pragmatyczny

auto motor i sport 0000-00-00

Na drogach zobaczymy je dopiero w przyszłym roku, i to koło wakacji. Już dziś jednak Citroën i Peugeot pokazują, jak będą wyglądać ich SUV-y, zbudowane we współpracy z Mitsubishi.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.