mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRW inwestuje w Częstochowie

TRW inwestuje w Częstochowie

Koncern TRW Automotive, którego polski oddział mieści się w Częstochowie, rozpoczął inwestycję związaną z rozbudową istniejącej fabryki. 10 października bieżącego roku wmurowano kamień węgielny pod nową halę produkcyjną.

TRW inwestuje w Częstochowie

TRW Polska w Częstochowie, jest producentem pasów bezpieczeństwa, zamków do pasów, regulatorów wysokości oraz poduszek powietrznych i modułów poduszek powietrznych. Pierwszy zakład produkujący pasy bezpieczeństwa powstał w 1990 roku. W tej chwili w Częstochowie istnieją dwa zakłady produkcyjne, jeden produkujący pasy bezpieczeństwa, drugi poduszki powietrzne.

Realizowana w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej inwestycja zakłada zwiększenie powierzchni istniejącego zakładu z 15 000 m kw. do 23 000 m kw. Dzięki temu będzie możliwe zwiększenie rozmiarów produkcji (obroty powinny się zwiększyć z 280 mln USD do 350 mln USD). Inwestycja ta stanowi kolejny etap dynamicznego rozwoju firmy w Częstochowie, która od sierpnia 2006 roku, tj. od momentu włączenia dwóch zakładów TRW do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i uzyskania przez Inwestora zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy zwiększyła zatrudnienie o ponad 1100 osób i zainwestowała 15 mln USD. Obecnie TRW zatrudnia w Częstochowie ponad 4300 osób. Oprócz budowy nowej hali, inwestor realizuje kolejne projekty, m.in. rozbudowuje Europejskie Centrum Obsługi Finansowej, w którym 200 wysoko wykwalifikowanych pracowników obsługiwać będzie 50 zakładów koncernu z całej Europy.

Przeczytaj także:

Europejskie centrum finansowe TRW powstanie w Częstochowie (2006-11-21)

Nowe inwestycje TRW w Częstochowie (2006-10-12)


Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
Oto jeden z najbardziej wyczekiwanych odcinków dróg w Polsce. Trasa ekspresowa S7 z Warszawy do Grójca uzupełni sieć w centralnej Polsce. Niebawem ruszy jego realizacja, a minister infrastruktury i budownictwa liczy na zakończenie budowy przed terminem.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech