mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TRW planuje kolejną inwestycję

TRW planuje kolejną inwestycję

Amerykański koncern TRW, specjalizujący się w produkcji komponentów na potrzeby branży motoryzacyjnej zamierza znów zainwestować w naszym kraju. Tym samym firma powiększa przygotowane wcześniej plany inwestycyjne.

TRW planuje kolejną inwestycję
Polska spółka należąca do koncernu TRW działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dotychczas TRW wybudowało w naszym kraju siedem zakładów, z czego cztery mieszczą się w Częstochowie. Firma zadeklarowała, że na uruchomienie częstochowskich zakładów wyda 35 mln dolarów, a do tej pory nakłady wyniosły już 42 mln. Tylko w bieżącym roku na inwestycje przeznaczono 18 mln, a do końca roku ta kwota powiększy się o kolejne 5 mln. W lipcu bieżącego roku oddana została do użytku nowa hala w Częstochowie, gdzie będą produkowane poduszki powietrzne i centrum inżynieryjne. Obiekty były budowane od końca 2006 roku.

Jednak w związku z rozwojem fabryk samochodów w Europie Środkowej, TRW postanowił wybudować kolejny zakład, a Polska jest w gronie kilku krajów, gdzie taka inwestycja może zostać zlokalizowana. Może to być zatem kolejna amerykańska inwestycja w naszym kraju.

TRW Polska jest amerykańską firmą o zasięgu międzynarodowym, zajmującą się projektowaniem i produkcją najwyższej jakości komponentów do wielu znanych marek samochodów. Klientami firmy są tacy producenci jak: VW, Opel, Fiat, Ford, Renault, Peugeot, Citroen, BMW, Audi, Jaguar, Land Rover, Toyota, Alfa Romeo, Lancia, Mazda, Skoda, Iveco, Maseratti, Seat, Porsche czy Rolls-Royce. Produkty TRW to m.in.: pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, układy kierownicze i układy hamulcowe.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~duxo 2008-08-27

to mi sie podoba, niech POLSKA rośnie w siłe i kapitał ; )

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.