mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TVR żegna się z Wlk. Brytanią

TVR żegna się z Wlk. Brytanią

Jedna z ostatnich, niezależnych brytyjskich marek samochodowych, jaka jeszcze się ostała, zaprzestanie produkcji na Wyspach Brytyjskich. 250 osób straci pracę, a fabryka w Blackpool zostanie zamknięta.

TVR żegna się z Wlk. Brytanią

Spekulacje o zamknięciu brytyjskiej fabryki TVR pojawiały się już kilkakrotnie od momentu przejęcia firmy w 2004 r. przez Rosjanina Nikołaja Smolenskiego. Już w kwietniu tego roku spora grupa pracowników została zwolniona. Jednak miało to być tylko chwilowe, mieli oni zostać ponownie przyjęci do pracy po przenosinach zakładu do Lancashire.
 
Z pewnością decyzja ta jest zaskoczeniem dla wielu, zwłaszcza pracowników firmy, szczególnie po tym, jak nowy właściciel zaprzeczał regularnie możliwościom przenosin fabryki poza Wlk. Brytanię. W momencie kupna firmy obiecał nawet podwojenie produkcji do roku 2009 oraz uczynienie marki jeszcze bardziej brytyjską.
 
O obecnych planach firmy na razie nic nie wiadomo. Wcześniej mówiło się o stworzeniu dodatkowych zakładów w Republice Południowej Afryki, jednak wobec zamknięcia brytyjskiej fabryki najprawdopodobniej firma pozostanie na kontynencie europejskim. Czy będzie to któryś z krajów Europy Środkowo-Wschodniej? Nie wiadomo, choć wiele na to wskazuje. Wiadomo jedynie, iż w Wlk. Brytanii pozostanie fabryka wytwarzająca sześciocylindrowe jednostki napędowe oraz skrzynie biegów, a także że gama modelowa nie ulegnie zmianie. Wciąż do nabycia będą takie modele jak Tuscan, Tuscan kabrio oraz Sagaris.
 
Firma TVR powstała w 1947 roku, jej założycielem był Trevor Wilkinson. Początkowo wykorzystywane były silniki pochodzące od Forda oraz Rovera, jednak w krótkim czasie firma rozpoczęła także wytwarzanie własnych jednostek. Duża moc silników ośmio- lub sześciocylindrowych w połączeniu ze stosunkowo niską wagą sprawiły, iż modele TVR nie ustępowały i nie ustępują w osiągach takim markom jak Porsche czy Ferrari. A przy tym cena jest na dużo niższym poziomie.
 
Czytaj także:

TVR: Ostatnia Cerbera (2006-07-26)
 
Brytyjska marka TVR w rękach Rosjan (2004-07-29)

 

Tematy w artykule: TVR

Podobne wiadomości:

Czy TVR się odrodzi?

Czy TVR się odrodzi?

Samochody luksusowe 2011-11-14

TVR zapowiada pierwszy model po 12 latach

TVR zapowiada pierwszy model po 12 latach

Aktualności 2017-07-17

Komentuj:

~Bardzo wiewlka szkoda 2006-10-19

A wszystko wina pierdzielonych rusków kturzy zielonego pojęcia o samochodach nie mają i gówno wiedzą o TVR i jego produkcji.A wlaścicielowi jakiemuś Rosjaninowi bym ryj strzaskal za takie marnotrastwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Poprostu wtyd i chańba precz z Ruskami

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.