mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > TVR żegna się z Wlk. Brytanią

TVR żegna się z Wlk. Brytanią

Jedna z ostatnich, niezależnych brytyjskich marek samochodowych, jaka jeszcze się ostała, zaprzestanie produkcji na Wyspach Brytyjskich. 250 osób straci pracę, a fabryka w Blackpool zostanie zamknięta.

TVR żegna się z Wlk. Brytanią

Spekulacje o zamknięciu brytyjskiej fabryki TVR pojawiały się już kilkakrotnie od momentu przejęcia firmy w 2004 r. przez Rosjanina Nikołaja Smolenskiego. Już w kwietniu tego roku spora grupa pracowników została zwolniona. Jednak miało to być tylko chwilowe, mieli oni zostać ponownie przyjęci do pracy po przenosinach zakładu do Lancashire.
 
Z pewnością decyzja ta jest zaskoczeniem dla wielu, zwłaszcza pracowników firmy, szczególnie po tym, jak nowy właściciel zaprzeczał regularnie możliwościom przenosin fabryki poza Wlk. Brytanię. W momencie kupna firmy obiecał nawet podwojenie produkcji do roku 2009 oraz uczynienie marki jeszcze bardziej brytyjską.
 
O obecnych planach firmy na razie nic nie wiadomo. Wcześniej mówiło się o stworzeniu dodatkowych zakładów w Republice Południowej Afryki, jednak wobec zamknięcia brytyjskiej fabryki najprawdopodobniej firma pozostanie na kontynencie europejskim. Czy będzie to któryś z krajów Europy Środkowo-Wschodniej? Nie wiadomo, choć wiele na to wskazuje. Wiadomo jedynie, iż w Wlk. Brytanii pozostanie fabryka wytwarzająca sześciocylindrowe jednostki napędowe oraz skrzynie biegów, a także że gama modelowa nie ulegnie zmianie. Wciąż do nabycia będą takie modele jak Tuscan, Tuscan kabrio oraz Sagaris.
 
Firma TVR powstała w 1947 roku, jej założycielem był Trevor Wilkinson. Początkowo wykorzystywane były silniki pochodzące od Forda oraz Rovera, jednak w krótkim czasie firma rozpoczęła także wytwarzanie własnych jednostek. Duża moc silników ośmio- lub sześciocylindrowych w połączeniu ze stosunkowo niską wagą sprawiły, iż modele TVR nie ustępowały i nie ustępują w osiągach takim markom jak Porsche czy Ferrari. A przy tym cena jest na dużo niższym poziomie.
 
Czytaj także:

TVR: Ostatnia Cerbera (2006-07-26)
 
Brytyjska marka TVR w rękach Rosjan (2004-07-29)

 

Tematy w artykule: TVR

Podobne wiadomości:

TVR zdradza szczegóły

TVR zdradza szczegóły

Samochody luksusowe 2010-04-30

TVR wznawia przyjmowanie zamówień

TVR wznawia przyjmowanie zamówień

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

~Bardzo wiewlka szkoda 2006-10-19

A wszystko wina pierdzielonych rusków kturzy zielonego pojęcia o samochodach nie mają i gówno wiedzą o TVR i jego produkcji.A wlaścicielowi jakiemuś Rosjaninowi bym ryj strzaskal za takie marnotrastwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Poprostu wtyd i chańba precz z Ruskami

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.