mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tablica za 5... milionów euro

Tablica za 5... milionów euro

Pochodzący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, biznesmen Talal Al Khoury jest właścicielem najdroższej tablicy rejestracyjnej na świecie. W maju za kwotę 25,2 mln dirhamów (5,14 mln euro) nabył szyld do samochodu ze swoją szczęśliwą cyfrą "5".

Tablica za 5... milionów euro
Najdroższy kawałek blachy w przyszłości zdobić będzie czerwonego Bentleya Arnage, który tym samym zwiększy wartość auta niemal siedemnastokrotnie. Zakup rejestracji przez arabskiego biznesmena trafi niebawem także do Księgi Rekordów Guinnessa.

Część pieniędzy z ogromnej kwoty za jaką została zakupiona tablica zostanie przekazana na cele dobroczynne. W krajach arabskich panuje bowiem zwyczaj, aby przy zamawianiu tablic rejestracyjnych „na życzenie” część kwoty przeznaczyć charytatywnie. Jak dotąd największe datki sięgały blisko 600 000 euro.

Komentuj:

~mk 2007-06-13

czytelnik, chyba nie wiesz na jakiej zasadzie sa wydawane tablice rejestracyjne...

~biedak 2007-06-13

ludzie niektórzy to nie mają na co kasy wydawać, szczególnie najbogatsi arabusy, za co oni mają tyle szczescia ze akurat u nich są złoża ropy, fajnie by bylo gdyby sie one już powoli zaczeły wyczerpywać hehhe

~czytelnik 2007-06-13

nikt nie napisal ze to nie jest RR, jak byscie dokladnie czytali to byscie mogli zobaczyc, ze owa tablica pojawi sie w przyszlosci na Bentleyu arnage, a na tym zdjeciu pokazana jest ta tablica na obecnym aucie i rzeczywiscie jest to RR

~szymek 2007-06-12

rzeczywiscie to jest RR... coz za blad!!!

~gruby~~ 2007-06-12

Na zdjęciu jest RR Phantom...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczna Skoda w 2020 roku
Elektryczna Skoda w 2020 roku
Już za trzy lata zobaczymy na ulicach pierwsza, elektryczną Skodę, z już za dwa lata pojawi się Superb z hybrydowym układem napędowym.