mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tak dużo w jednym miesiącu jeszcze nigdy nie sprzedali

Tak dużo w jednym miesiącu jeszcze nigdy nie sprzedali

Tegoroczny wrzesień był dla Mercedesa szczególnym miesiącem. Ze sprzedażą na poziomie 142.994 nowych aut miesiąc ten był rekordowym w historii niemieckiej marki. Największy udział w tym sukcesie miały modele kompaktowe oraz odnowiona Klasa E, a także nowa Klasa S.

Tak dużo w jednym miesiącu jeszcze nigdy nie sprzedali
Wrześniowy wynik marki z gwiazdą na masce był o 15,9 proc. lepszy niż przed rokiem. Od stycznia do września klienci kupili łącznie 1.062.638 Mercedesów, tj. o +10,1 proc. lepiej niż w porównywalnym okresie 2012 r.

Znakomite wyniki uzyskane w trzecim kwartale (368.201 sztuk, +18,0 proc.) to przede wszystkim zasługa sukcesu trójramiennej gwiazdy w Stanach Zjednoczonych i w Chinach. Mercedes-Benz konsekwentnie zwiększa też swoje udziały na rynkach europejskich i pozostaje najchętniej wybieraną marką premium w Niemczech, Japonii oraz USA.

- Nigdy wcześniej Mercedes-Benz nie sprzedał w ciągu jednego miesiąca tylu aut. Nowa Klasa S jest już zdecydowanym liderem wśród limuzyn w Europie, a nasze auta kompaktowe i nowa Klasa E również są niezwykle popularne - podsumował wrześniowe wyniki sprzedaży dr Joachim Schmidt, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Cars. - Analizując wyniki z minionych miesięcy możemy śmiało powiedzieć, że Mercedes-Benz pobije w tym roku kolejny rekord sprzedaży.

W Europie wrześniowa sprzedaż Mercedesa zamknęła się liczbą 71.085 egzemplarzy, o 14,2 proc. wyższą niż rok temu, i to mimo niesprzyjających warunków rynkowych. Imponujące rezultaty zanotowano zwłaszcza w Wielkiej Brytanii (+28,0 proc.), Turcji (+31,5 proc.) i w Rosji (+20,1 proc.).
W Niemczech Mercedes uzyskał we wrześniu 9-proc. udział w rynku i od początku roku pozostaje liderem wśród marek premium.

Po pierwszych dziewięciu miesiącach br. Mercedes jest najpopularniejszą marką samochodów premium także w Polsce (dane PZPM). W tym czasie zarejestrowano nad Wisłą 4.584 auta spod znaku trójramiennej gwiazdy (+17,4 proc.). Wrzesień zamknięto wynikiem 505 sztuk (+12,2 proc.).

Nieustającą popularnością cieszą się kompaktowe modele Mercedes-Benz. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku Klasa A, Klasa B i Klasa CLA znalazły łącznie 267.467 nabywców, osiągając 68,3-proc. wzrost. Podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie Mercedes zaprezentował czwarty kompaktowy samochód - GLA, który już od wiosny 2014 roku rozpocznie podbój segmentu niewielkich SUV-ów.

We wrześniu br. kolejny znaczący przyrost sprzedaży odnotowała nowa Klasa E (34.340 aut, +26,3 proc.). Od początku ubiegłego miesiąca model ten wzmacnia pozycję niemieckiej marki także w Chinach.

Ugruntowaną pozycję rynkową mają już również SUV-y z gwiazdą. Od początku roku znalazły rekordową liczbę 236.129 nabywców, o 17,3 proc. wyższą niż w analogicznym okresie 2012.

Podobne wiadomości:

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

~gogo44 2013-10-14

Nowa E-Klasa wyglądem,techniką,bezpieczeństwem bije na łeb A6 czy bmw seri 5 więc nie dziwota że merc bije rekordy sprzedaży,podobnie nowa S-Klasa,jakośc materiałów kosmiczna..konkurencja może mu felgi wypucować,merc-benz strasznie odbił się od konkurencji

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.