mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tak szkolą się Fleet Managerowie

Tak szkolą się Fleet Managerowie

Po sukcesie szkolenia w Bronisławowie dla centralnej Polski mobilna Akademia Fleet Managera przeniosła się do województwa świętokrzyskiego, a konkretnie do Starachowic. Zainteresowanie regionalnym szkoleniem było olbrzymie. 60 uczestników i 30 przedstawicieli sponsorów nie narzekało na brak atrakcji. Elementem dominującym były oczywiście wykłady.

Tak szkolą się Fleet Managerowie
Część teoretyczną rozpoczęła Maria Błoszczyńska i Artur Nakielski z firmy Risk Advisers Biuro Brokerskie. Podczas dwugodzinnej prelekcji opowiedzieli o zarządzaniu strategią ubezpieczeniową i roli brokerów w ubezpieczaniu flot, zarówno dużych jak i małych. Szczególnie ciekawa była część dotycząca udziałów własnych w szkodzie, czyli tzw. franczyzy. Okazało się, że temat ubezpieczeń  jest dla fleet managerów niezwykle ciekawy, głównie ze względu na fakt, że jest to trudna dziedzina.

Nie mniejsze zainteresowanie wzbudziła prelekcja, chociaż to może niewłaściwe słowo, bo Marcin Kaznowski z firmy Storck przeprowadził coś na kształt warsztatów, omawiając wady i zalety kredytu, leasingu i zakupu za gotówkę aut firmowych. Aby nie operować tylko suchymi danymi, która forma dla jakiej firmy jest najlepsza, zalety i wady przedstawił na przykładzie rzeczywistych flot uczestników szkolenia. Jak to zwykle było, gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie, ale kiedy już się udało opanować dyskusję, wnioski były niezwykle ciekawe.

Pierwszy dzień zamknął wykład przedstawicieli Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych, Michała Soćki i Jacka Częścika. Opowiedzieli o korzyściach wynikających z wdrożenia w firmie zasad polityki samochodowej. Ciekawe było to, że obaj panowie podawali różne rodzaje rozwiązań na przykładach swoich firm. Okazało się, że można mieć w niektórych kwestiach różne podejście do polityki samochodowej i zarządzać tak samo skutecznie. Obaj zgodnie podkreślali, że wprowadzenie car policy ma zapewnić fleet managerowi jedno – święty spokój. Do tego jest jednak potrzebna żelazna konsekwencja w egzekwowaniu postanowień polityki i to zarówno wobec szeregowych pracowników jak i zarządu.

Drugi dzień szkoleniowy był zdecydowanie mniej intensywny, ale to nie znaczy, że mniej ciekawy. Piotr Włodarczyk z firmy EurotaxGlass's Polska opowiedział o wycenie pojazdów. Temat bardzo ciekawy, bo okazało się, że czasami firmy finansujące, czy to leasingi czy firmy CFM zaniżają bądź zawyżają wartości rezydualne pojazdów, a dzięki takiemu programowi fleet manager jest w stanie skontrolować ceny tych samochodów, co ułatwia mu negocjację stawki leasingowej czy wynajmu.

Ale Akademia to nie tylko wykłady. Drugą nie mniej ważną częścią były jazdy testowe, a jeździć było czym. Nie tylko ilość, ale głównie gama samochodów robiła wrażenie. Od małych, jak Suzuki Swift, czy Hyundai i30, przez większe jak Toyota Avensis, Skoda Superb, Opel Astra, przez największe, jak Suzuki Vitara i Hyundai ix35. Dużym zainteresowaniem cieszyły się modele Lexusa dostarczone przez dilera Lexus Warszawa Wola i Opel Meriva, który pierwszy raz był pokazany na szkoleniu w Bronisławowie, natomiast w Starachowicach tym samochodem można było już jeździć. Bardzo duże zainteresowanie budziły samochody Tata, a konkretnie model Indica. Chętnych było tak wielu, że trzeba było przeznaczyć do jazd drugi egzemplarz, który początkowo był tylko do ekspozycji.

Pierwszego dnia, po zakończeniu wykładów i jazd testowych, a przed wieczorem integracyjnym, nastąpiła miła chwila, ponieważ rozlosowano nagrody od sponsorów. Zwieńczeniem był konkurs partnera głównego - firmy PKN Orlen, który ufundował osiem zestawów upominków. Aby je otrzymać nie wystarczyło mieć szczęście w losowaniu, trzeba było także wykazać się wiedzą na temat chociażby paliw Orlenu, czy kart flotowych.

Drugiego dnia uczestnicy otrzymali certyfikaty i bezpiecznie, rozjechali się do domów. Kolejne spotkanie już 18 października we Wrocławiu, na trzydniowym ogólnopolskim Szkoleniu Fleet Management Training - Wrocław (18-20 października).
Tematy w artykule: szkolenia zarzadzanie flota

Podobne wiadomości:

Firmy wolą wynajem niż leasing

Firmy wolą wynajem niż leasing

Finanse i prawo 2013-05-08

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Aktualności 2015-01-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando