mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Takata-Petri wraca do Wałbrzycha?

Takata-Petri wraca do Wałbrzycha?

Wałbrzyski oddział koncernu Takata-Petri zajmujący się produkcją kierownic powraca po dwóch miesiącach od zamknięcia fabryki do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W zakładzie Takata przez pośrednictwo z agencją pracy tymczasowej znalazło zatrudnienie ponad 100 osób. Są to byli pracownicy wałbrzyskiego oddziału, którzy zostali zwolnieni z Takaty końcem sierpnia 2009 roku – informują Nowe Wiadomości Wałbrzyskie.

Takata-Petri wraca do Wałbrzycha?
Takata-Petri zamknęła swój zakład z końcem sierpnia br. i przeniosła produkcję do Rumunii, gdzie koszty pracy są niższe niż w Polsce. Zabrakło jednak doświadczenia wałbrzyskich pracownikow.

- Wrocławska firma Time and Space zatrudniła ponad 100 osób - byłych pracowników zakładu do obszywania kierownic. W Rumuni pracownicy nie dają sobie bowiem rady z tempem pracy – powiedział „NWW” Janusz Kowalski, przewodniczący związków zakładowych wałbrzyskiej Takaty.

Aktualnie wałbrzyscy związkowcy Solidarności sprawdzają, czy ponowne zatrudnienie byłych pracowników zakładu, po tym jak Takata została przeniesiona do Rumunii, jest to zgodne z prawem. Sprawdzają także na jakich warunkach są przyjmowani wałbrzyszanie – podają „NWW”.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~szwacz 2014-03-04

pracowałem w Takata-ale Time to nie jest TAKATA.nnie ma o czym dyskutowac-wlascicielem firmy zatrudniajacej tych byłych pracowników jest TAKATA czy ktos inny(a wykonujacy kierownice ) ???nno to co piszecie o powrocie do TAKATY?!ntakata to takata-byla na strefie,a Time na strefie jest?!nsami sobie odpowiedzcie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii
Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii
Lamborghini prezentuje rozwiązania wprost z przyszłości. Poznajcie koncepcyjne Terzo Millennio.