mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Talbot - reaktywacja?

Talbot - reaktywacja?

Choć nie są to jeszcze potwierdzone informacje, to jednak jest duża szansa, iż na rynek powróci marka Talbot. Pod takim brandem francuski koncern PSA Peugeot Citroen będzie chciał sprzedawać "low-costowe" modele na rynku europejskim.

Sukces, jaki odnosi Renault z marką Dacia, także i w krajach zachodnioeuropejskich, sprawił, że coraz więcej producentów rozważa pójście analogiczną drogą. Dzięki produkcji w tzw. krajach rozwijających się jest szansa na stworzenie modelu sporo tańszego niż gdyby jego produkcja odbywała się w Europie.

Ponieważ sprzedaż takiego modelu pod marką Peugeot bądź Citroen mogłaby zaszkodzić wizerunkowi obu tych marek, konieczne będzie wykorzystanie innej marki. Coraz częściej w ostatnim czasie, powołując się na różnorakie źródła, pojawiają się informacje o wskrzeszeniu marki Talbot, która od końca lat siedemdziesiątych należy do francuskiej grupy.

Jednak historia marki Talbot sięga początku ubiegłego stulecia. Stworzona została w 1903 roku, a od 1905 r. określano nią francuskie samochody Clement-Bayard sprowadzane na Wyspy Brytyjskie. Przez kolejne kilkadziesiąt lat marka Talbot należała do różnych firm, aż w końcu w 1967 roku prawa do niej nabył Chrysler. Powstało nawet kilka modeli sygnowanych marką Talbot. Jednak przygoda z amerykańskim koncernem nie trwała zbyt długo, bo w 1978 roku Chrysler Europe został przejęty przez Peugeota. Tym samym prawa do marki Talbot nabył francuski koncern.

Pod rządami Peugeota produkcja osobowych aut Talbota trwała do 1986 roku, zaś ostatnim modelem tej marki był dostawczy Talbot Express, którego produkcję zakończono w 1992 roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot

Podobne wiadomości:

Lagonda powraca

Lagonda powraca

Samochody luksusowe 2008-09-02

Marka Aston Martin pod rządami Forda straciła nieco rozpędu i prawie skończyła jako bankrut. Jednak pod skrzydłami nowego konsorcjum zaczęła znów powoli się rozkręcać. Niebawem pojawią się dwa nowe modele, a już w kuluarach mówi się o przywróceniu do życia marki Lagonda.

Powróci Daimler?

Powróci Daimler?

Aktualności 2008-07-29

Komentuj:

~Artur 2008-09-04

Dacie miała być samochodem dla krajów byłego bloku wschodniego, a okzało się, że najlepiej idzie we Francji :) Ten kraj zasługuje na kolejnego brzydala

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.