mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tani Hyundai także do Europy?

Tani Hyundai także do Europy?

Hyundai, jeszcze nie tak dawno temu marka kojarzona głównie z tanimi modelami, teraz samemu chce wprowadzić do sprzedaży auto typu low-cost. Rozważana jest decyzja, czy trafi ono także i na rynki Europy Zachodniej.

Tani Hyundai także do Europy?
Koreański producent rozpocznie produkcję nowego, taniego modelu z klasy średniej w połowie 2010 roku, na początku w Korei i Chinach. Jednak już rok później ruszy produkcja w St. Petersburgu, a stąd już o wiele bliżej do rynków zachodniej Europy. Czy tak się jednak stanie, zdecydują władze koncernu w przyszłości. Wprawdzie widać potencjał dla tego typu tańszych modeli także i w bogatszej części Europy, czego najlepszym przykładem jest Dacia Logan oraz zapowiedzi innych producentów o wprowadzeniu do sprzedaży podobnych aut, jednak ważne jest, czy nowy model będzie wyraźnie odróżniać się od już istniejących, by uniknąć ryzyka kanibalizacji.

O nowym, tanim modelu Hyundaia jak na razie zbyt dużo nie wiemy. Wiadomo jedynie, iż zostanie on zbudowany na platformie, na której powstały już Hyundai i30 oraz Kia cee'd, jednak ma być od nich zupełnie inny. Ze znanych modeli koreańskiej marki, najbliższym mu ma być podobno Elantra.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai

Podobne wiadomości:

Będzie tani Fiat z Serbii

Będzie tani Fiat z Serbii

Aktualności 2008-04-30

Tanie auta nie przyjmą się w Europie

Tanie auta nie przyjmą się w Europie

Aktualności 2008-01-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.