mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tani Hyundai także do Europy?

Tani Hyundai także do Europy?

Hyundai, jeszcze nie tak dawno temu marka kojarzona głównie z tanimi modelami, teraz samemu chce wprowadzić do sprzedaży auto typu low-cost. Rozważana jest decyzja, czy trafi ono także i na rynki Europy Zachodniej.

Tani Hyundai także do Europy?
Koreański producent rozpocznie produkcję nowego, taniego modelu z klasy średniej w połowie 2010 roku, na początku w Korei i Chinach. Jednak już rok później ruszy produkcja w St. Petersburgu, a stąd już o wiele bliżej do rynków zachodniej Europy. Czy tak się jednak stanie, zdecydują władze koncernu w przyszłości. Wprawdzie widać potencjał dla tego typu tańszych modeli także i w bogatszej części Europy, czego najlepszym przykładem jest Dacia Logan oraz zapowiedzi innych producentów o wprowadzeniu do sprzedaży podobnych aut, jednak ważne jest, czy nowy model będzie wyraźnie odróżniać się od już istniejących, by uniknąć ryzyka kanibalizacji.

O nowym, tanim modelu Hyundaia jak na razie zbyt dużo nie wiemy. Wiadomo jedynie, iż zostanie on zbudowany na platformie, na której powstały już Hyundai i30 oraz Kia cee'd, jednak ma być od nich zupełnie inny. Ze znanych modeli koreańskiej marki, najbliższym mu ma być podobno Elantra.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai

Podobne wiadomości:

Tata Nano - tanie auto z Indii

Tata Nano - tanie auto z Indii

Premiery 2008-01-10

Panda, i10 i Picanto – Dzieciaki z klasą

auto motor i sport 0000-00-00

Potrafią dobrze odnaleźć się w wielu sytuacjach i jak ryby w wodzie czują się w plątaninie miejskich ulic i zaułków. Maluchy Fiata, Hyundaia i Kii - w teście porównawczym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando