mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tani Nissan na rozwijające się rynki

Tani Nissan na rozwijające się rynki

Bliska współpraca z koncernem Renault, właścicielem marki Dacia, może zaowocować wprowadzeniem na rozwijające się rynki małego i taniego modelu marki Nissan.

To właśnie Renault, chyba jako pierwszy, zaprojektował i wprowadził do produkcji model, który już z założenia miał być tani (ok. 5 tys. euro), a sprzedawany miał być na rozwijających się rynkach Europy, Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Tak powstała Dacia Logan, która jednak na polskim rynku kosztuje (od 27.900 zł) ostatecznie nieco więcej niż pierwotnie zakładano. Zmieniona została również nieco strategia sprzedaży. Konkurencyjna cena okazała się na tyle ciekawa, iż Dacia Logan trafiła także na rynki Europy Zachodniej.

Nissan, wykorzystując doświadczenia swojego francuskiego partnera, także zamierza wprowadzić podobne auto. W tym celu planuje zainwestować 100 mld jenów i od 2009 wytwarzać ok. 600 tys. takich aut rocznie. Będzie to najmniejszy z modeli Nissana, z jednolitrowym silnikiem, którego cena ma kształtować się poniżej 10 tys. dolarów.

Jak zapowiedział dyrektor generalny koncernu, Carlos Ghosn, auto to mogłoby być wytwarzane w fabrykach w Brazylii, Rosji, Indiach oraz w Chinach.

Nie jest wykluczone także, iż w fabrykach Nissana w Republice Południowej Afryki, Meksyku oraz, ewentualnie, w Chinach mogłaby być wytwarzana także Dacia Logan.

Zobacz więcej o marce Nissan

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan

Podobne wiadomości:

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania życia

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania...

Premiery 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.