mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tani Nissan na rozwijające się rynki

Tani Nissan na rozwijające się rynki

Bliska współpraca z koncernem Renault, właścicielem marki Dacia, może zaowocować wprowadzeniem na rozwijające się rynki małego i taniego modelu marki Nissan.

To właśnie Renault, chyba jako pierwszy, zaprojektował i wprowadził do produkcji model, który już z założenia miał być tani (ok. 5 tys. euro), a sprzedawany miał być na rozwijających się rynkach Europy, Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Tak powstała Dacia Logan, która jednak na polskim rynku kosztuje (od 27.900 zł) ostatecznie nieco więcej niż pierwotnie zakładano. Zmieniona została również nieco strategia sprzedaży. Konkurencyjna cena okazała się na tyle ciekawa, iż Dacia Logan trafiła także na rynki Europy Zachodniej.

Nissan, wykorzystując doświadczenia swojego francuskiego partnera, także zamierza wprowadzić podobne auto. W tym celu planuje zainwestować 100 mld jenów i od 2009 wytwarzać ok. 600 tys. takich aut rocznie. Będzie to najmniejszy z modeli Nissana, z jednolitrowym silnikiem, którego cena ma kształtować się poniżej 10 tys. dolarów.

Jak zapowiedział dyrektor generalny koncernu, Carlos Ghosn, auto to mogłoby być wytwarzane w fabrykach w Brazylii, Rosji, Indiach oraz w Chinach.

Nie jest wykluczone także, iż w fabrykach Nissana w Republice Południowej Afryki, Meksyku oraz, ewentualnie, w Chinach mogłaby być wytwarzana także Dacia Logan.

Zobacz więcej o marce Nissan

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan

Podobne wiadomości:

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.