mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tania Toyota z Polski?

Tania Toyota z Polski?

Kilka miesięcy temu Toyota zapowiedziała, że wprowadzi do swojej oferty bardzo tani model, który trafi na rynki krajów rozwijających się. Tanie auto rodzinne Toyoty będzie prawdopodobnie produkowane w Polsce. Dziennik dotarł do informacji o rozmowach japońskiego koncernu z przedstawicielami polskich władz.

Tania Toyota z Polski?

"Projekt budowy zakładu produkującego taniego sedana pojawił się wstępnie przy okazji rozmów o rozbudowie fabryk silników skrzyń biegów koncernu w Wałbrzychu" – powiedział Dziennikowi Andrzej Kantchak, do niedawna prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Negocjacje w tej sprawie były prowadzone jeszcze w ubiegłym roku, na kilkanaście tygodni przed oficjalnym ogłoszeniem przez Toyotę planów wprowadzenia na rynek taniego auta rodzinnego. Sam koncern na razie nie komentuje informacji, ale też im nie zaprzecza.

W 2006 roku polskie fabryki samochodów opuściło 715 tysięcy aut. Prawie 609 tys. z nich to samochody osobowe, a ponad 106 tys. - dostawcze. To rekordowo wysokie wyniki w historii polskiej motoryzacji.

W 2007 roku z polskich fabryk wyjedzie 790 - 800 tys. samochodów -  prognozuje Polska Izba Motoryzacji. Już niebawem w tyskiej fabryce Fiata pełną parą ruszy produkcja Fiata 500 i później Forda Ka. Jesienią na warszawskim Żeraniu powstaną pierwsze Chevrolety. Czy dołączy do nich produkcja Toyoty?

Przeczytaj także:

Będzie tania Toyota (2007-01-23)

Ruszyły prace nad ofertą dla Toyoty (2007-01-08)

Kolejna mega-inwestycja Toyoty (2007-01-02)

Tematy w artykule: produkcja samochodow

Podobne wiadomości:

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Skoda świętuje 12 mln

Skoda świętuje 12 mln

Aktualności 2015-12-01

Komentuj:

~tanio 2007-03-15

tanio czyli 36000 rozkładane na nisko oprocentowane ( 100%dziennie ) raty

~Jarek 2007-03-15

Dziś rynek przezywa kryzys.Wielkie firmy zapedziły sie w ślepą uliczkę windując ceny i szpikując auta elektroniką.Tak naprawde to więszość ludzi zadowoli sie autem które jest tanie,mało pali i względnie sie nie psuje.Polacy już przeszli etap tanich szrotów z zachodu,po kilku takich wpadkach dojdziemy do wniosku,że lepiej "gorsze" ale nowe bo przynajmniej nie rozleci sie po drodze jak 20 letni golf :-).Wkrótce i u nas zaostrzą się normy ochrony środowiska a wtedy niejeden pojazd pójdzie na złom.

~Trzeźwo myślący 2007-03-15

Ciekawe co Oni nazywają i uważają za ,,tanio" ????????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.