mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tania limuzyna VW

Tania limuzyna VW

Do 2009 roku Volkswagen zamierza wprowadzić na rynek tani model w wersji sedan. Jego cena bazowa ma nie przekraczać 7000 euro.

Tania limuzyna VW

Jak donosi niemiecki serwis „Auto Straßenverkehr” nowy czterodrzwiowy model miałby być w poszczególnych krajach sprzedawany pod logo Volkswagena, Skody lub Protona.

Nie jest tajemnicą, że produkt niemieckiego koncernu miałby bezpośrednio zagrozić innym samochodom z niższej półki, a w szczególności znakomicie sprzedającej się Dacii Logan, która oficjalnie jest już sprzedawana i produkowana w Indiach przez spółkę Mahindra Renault. Roczny wolumen produkcji rumuńsko-francuskiego kompakta ma wynieść 50 tys. jednostek rocznie.

Tania limuzyna Volkswagena będzie zdecydowanie większa od Logana. Długa na 4,40 m ma być wyposażona w podzespoły (osie, napęd, układ kierowniczy i silniki) pochodzące z różnych modeli niemieckiej marki.

Czytaj także:

Tania Toyota z Polski? 2007-03-12

Tania ofensywa koncernu GM 2006-11-30

Tanie auta VW i GM 2006-11-27

Komentuj:

~seeker 2007-04-04

U nas oczywiście z logiem VW prosze. Już widze tą reklamę prawdziwe auto dla ludu ;) a tak do rzeczy to uważam że częściowo Rosja Radziecka i częściowo VW znsizczyły prestiz znaczka Skoda. Skoda to marka ze 100 letnią historią więc nie podobało by mi się gdyby VW zaproponował ze znaczkiem Skoda. Co do Protona to wolałbym aby wprowadził na nasz rynek swoje modele, często bardzo ciekawe ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.