mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tanie auta VW i GM

Tanie auta VW i GM

Volkswagen oraz General Motors rozważają wprowadzenie do produkcji tanich modeli, które byłyby następnie sprzedawane na tzw. rynkach rozwijających się.

Plany koncernu z Wolfsburga są już bardziej sprecyzowane. Nowy model mógłby powstać na bazie następnej generacji VW Polo, jednak wykorzystane zostałyby technologie oraz elementy wykorzystywane obecnie przy produkcji modeli Skody. Ceny nowego auta, który w sprzedaży może pojawić się już w 2009 roku, zaczynałyby się od 6,5 tys. euro. Głównymi rynkami docelowymi mają być Chiny, Rosja, Indie, RPA oraz kraje Europy Wschodniej.
 
Z kolei GM rozważa produkcję nieco większego taniego auta, z klasy średniej niższej. Nie dziwi więc wyższa cena startowa, choć i tak 8 tys. euro za samochód z tego segmentu wydaje się być ofertą wartą zastanowienia. Nie wiadomo jednak, logo jakiej marki znalazłoby się na masce nowego modelu (być może GM zdecydowałby się wypuścić, w zależności od rynku, do sprzedaży różne modele powstałe na tej samej bazie) oraz kiedy można się go spodziewać już w sprzedaży. Podobnie jak w przypadku VW głównymi rynkami zbytu mogłyby być Chiny, Indie oraz Europa Wschodnia.
 
Czytaj także:

Saturn z Europy (2006-11-24)

GM razem z Fordem? (2006-11-21)

 

Komentuj:

~E.S. 2006-12-02

W mojej firmie mamy auta Volkswagena T4. Przejechały one po różnych drogach i bezdrożach pod różnymi kierowcami ponad pół miliona kilometrów. Nigdy w nich nic się nie zepsuło.

~GSS 2006-11-30

Vw i tak produkuje złomy.Jak zacznie produkować tanie auta to będą jakosci trabanta.Marka i Firma zeszła na psy w ostatnich latach.

~seeker 2006-11-27

A czy ja mówie że mają wskrzesić Poldka w takiej postaci w jakiej on był. Myśle że sama nazwa Polonez mówi o dość pojemnym i tanim samochodzie (wew szystkich krajach do jakich był eksportowany). W przypadku ostatniej wersji Poloneza (wersja Plus) uważam że wnetrze nie odstawało stylistyką od stylistyki wnętrza takiej Dacii. GM musiałby poprawić całą technikę samochodu jak i zmienić karoserię (chociaż i ta nie odstaje w porównaniu do Dacii)

~Greg1 2006-11-27

Nie przeginaj. 32 kzl za Poldka to duuużo. Ale idea słuszna. Coś takiego tylko nowszego przy takiej cenie to OK. Taka polska duża Dacia.

~seeker 2006-11-27

GM niech wskrzesi Poloneza ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.