mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tanie auta bez przyszłości?

Tanie auta bez przyszłości?

W dłuższej perspektywie na popularnych obecnie tanich samochodach nie zaoszczędzi się pieniędzy. Tak wynika z raportu niemieckiego wydania gazety "Financial Times", który powstał przy współpracy z instytutem gospodarki samochodowej w Nuertingen.

Tanie auta bez przyszłości?
Jak twierdzą tamtejsi eksperci obecna popularność tanich samochodów wynika przede wszystkim w różnicach wielkości zarobków mieszkańców w poszczególnych krajach Europy. Gdy niektóre z nich osiągną wyższy poziom zadowolenia płacowego, wówczas zwrócą się w kierunku droższych i wyższych segmentów aut. Sytuację dla „tanich marek” pogarsza również konkurencja ze strony bardziej renomowanych producentów, jak np. Volkswagen, Toyota czy Fiat, które to również planują w niedługim czasie wprowadzić na rynek modele o cenach bazowych rozpoczynających się poniżej 10 000 euro.

Większa konkurencja w tej klasie będzie musiała przełożyć się na jeszcze bardziej znaczące obniżenie cen u marek samochodowych, które aktualnie oferują swoje modele po bardzo okazyjnych cenach. Przykładem może być tutaj Dacia Logan produkowana na licencji Renault, która jest aktualnie jednym z najtańszych modeli sprzedawanych w Europie. U naszych zachodnich sąsiadów ceny tego auta są średnio o 1500-2000 euro niższe od tych proponowanych przy nowych samochodach przez VW czy Toyotę. Żeby rywalizować o klientów w przyszłości takie auta ponownie stracą na cenie i zbliżą się do progu braku rentowności w produkcji.

Czytaj także:

Najtańsze auto na świecie 2007-06-05

Tania limuzyna VW 2007-04-04

Komentuj:

~Ja 2007-11-08

Tanie auta bez przyszłości? A DROGIE niemieckie mają przyszłość?

~Hultai 2007-10-20

... wszyscy którzy tak krytykują koreańską motoryzację niech może najpierw sprawdzą o czym mówią. Bawią mnie opinie "znawców", którzy porównują albo samochody kompletnie innych segmentów, sugerują się opinią sąsiada albo motoryzacyjnych świerszczyków nie mając własnego zdania.Sam użytkuję Hyundaia Coupe - samochód ma 10 lat jeżdżę nim od 3,5 roku i jak dotąd wymieniłem 2 razy żarówkę. Poza tym po prostu obsługa czyli stosowne przeglądy wymiany oleju itp. Miałem kupić Celicę. Po długich poszukiwaniach zaryzykowałem kupno HULTAYa i nie żałuję. Ma wszystko co powinien mieć samochód za przyzwoitą cenę i jest niezawodny. A i30 jest udanym i urodziwym autkiem. Z politowaniem patrzę na wszelkie składaki ściągane ze szrotów europy a także na niektóre marki aut które nowe na gwarancji mają wymieniane połowę elementów, których właściciele jeżdżą co tydzień do serwisów i cieszą się jak serwis da im samochód zastępczy... Powtarzam jeszcze raz, że opinia moja wnika z a

~aa 2007-10-19

Do "kozaka" MD. Dowiedz się facet z ilu procent samochody niemieckie, są rzeczywiście niemieckie. I dowiedz się gdzie to wszystko produkują. A co do Twojego opisu Cee'da, zapewne byłeś na jeździe próbnej, która trwała zaledwie kilka minut. Jakbyś pojeździł dłużej, to na pewno twój komentarz ma się nijak, do rzeczywistości.

~autosalon 2007-10-18

smieszni są co tak jęczą z obrzydzeniem na widok KIA czy Hyundaia- europejska motoryzacja dostaje łomot od japończyków i koreańczyków na całym świecie poprzez swą niezawodność , ekonomię itp Bełkotanie że to wszytko tandeta świadczy o poziomie niewiedzy i niedowartościowania piszących te "komentarze"Wynalazki typu vw opelmercedes itp cuda grzeją ostatnie miejsca w statystykach bezusterkowości i zadowoolenia klienta z produktu i to są fakty.

~swift 2007-10-18

widzę że niektórzy mylą uważają że KIA to coś takiego jak chińszczyzna- może zza kierownicy golfa nr 2 to jest możliwe ale w rzeczywistości europejskie marki nie sięgaja pięt KIA w niezawodności i jakości ,takie są fakty a nie opinie "znawców"w stylu MD

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.