mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tanie auta bez przyszłości?

Tanie auta bez przyszłości?

W dłuższej perspektywie na popularnych obecnie tanich samochodach nie zaoszczędzi się pieniędzy. Tak wynika z raportu niemieckiego wydania gazety "Financial Times", który powstał przy współpracy z instytutem gospodarki samochodowej w Nuertingen.

Tanie auta bez przyszłości?
Jak twierdzą tamtejsi eksperci obecna popularność tanich samochodów wynika przede wszystkim w różnicach wielkości zarobków mieszkańców w poszczególnych krajach Europy. Gdy niektóre z nich osiągną wyższy poziom zadowolenia płacowego, wówczas zwrócą się w kierunku droższych i wyższych segmentów aut. Sytuację dla „tanich marek” pogarsza również konkurencja ze strony bardziej renomowanych producentów, jak np. Volkswagen, Toyota czy Fiat, które to również planują w niedługim czasie wprowadzić na rynek modele o cenach bazowych rozpoczynających się poniżej 10 000 euro.

Większa konkurencja w tej klasie będzie musiała przełożyć się na jeszcze bardziej znaczące obniżenie cen u marek samochodowych, które aktualnie oferują swoje modele po bardzo okazyjnych cenach. Przykładem może być tutaj Dacia Logan produkowana na licencji Renault, która jest aktualnie jednym z najtańszych modeli sprzedawanych w Europie. U naszych zachodnich sąsiadów ceny tego auta są średnio o 1500-2000 euro niższe od tych proponowanych przy nowych samochodach przez VW czy Toyotę. Żeby rywalizować o klientów w przyszłości takie auta ponownie stracą na cenie i zbliżą się do progu braku rentowności w produkcji.

Czytaj także:

Najtańsze auto na świecie 2007-06-05

Tania limuzyna VW 2007-04-04

Komentuj:

~Ja 2007-11-08

Tanie auta bez przyszłości? A DROGIE niemieckie mają przyszłość?

~Hultai 2007-10-20

... wszyscy którzy tak krytykują koreańską motoryzację niech może najpierw sprawdzą o czym mówią. Bawią mnie opinie "znawców", którzy porównują albo samochody kompletnie innych segmentów, sugerują się opinią sąsiada albo motoryzacyjnych świerszczyków nie mając własnego zdania.Sam użytkuję Hyundaia Coupe - samochód ma 10 lat jeżdżę nim od 3,5 roku i jak dotąd wymieniłem 2 razy żarówkę. Poza tym po prostu obsługa czyli stosowne przeglądy wymiany oleju itp. Miałem kupić Celicę. Po długich poszukiwaniach zaryzykowałem kupno HULTAYa i nie żałuję. Ma wszystko co powinien mieć samochód za przyzwoitą cenę i jest niezawodny. A i30 jest udanym i urodziwym autkiem. Z politowaniem patrzę na wszelkie składaki ściągane ze szrotów europy a także na niektóre marki aut które nowe na gwarancji mają wymieniane połowę elementów, których właściciele jeżdżą co tydzień do serwisów i cieszą się jak serwis da im samochód zastępczy... Powtarzam jeszcze raz, że opinia moja wnika z a

~aa 2007-10-19

Do "kozaka" MD. Dowiedz się facet z ilu procent samochody niemieckie, są rzeczywiście niemieckie. I dowiedz się gdzie to wszystko produkują. A co do Twojego opisu Cee'da, zapewne byłeś na jeździe próbnej, która trwała zaledwie kilka minut. Jakbyś pojeździł dłużej, to na pewno twój komentarz ma się nijak, do rzeczywistości.

~autosalon 2007-10-18

smieszni są co tak jęczą z obrzydzeniem na widok KIA czy Hyundaia- europejska motoryzacja dostaje łomot od japończyków i koreańczyków na całym świecie poprzez swą niezawodność , ekonomię itp Bełkotanie że to wszytko tandeta świadczy o poziomie niewiedzy i niedowartościowania piszących te "komentarze"Wynalazki typu vw opelmercedes itp cuda grzeją ostatnie miejsca w statystykach bezusterkowości i zadowoolenia klienta z produktu i to są fakty.

~swift 2007-10-18

widzę że niektórzy mylą uważają że KIA to coś takiego jak chińszczyzna- może zza kierownicy golfa nr 2 to jest możliwe ale w rzeczywistości europejskie marki nie sięgaja pięt KIA w niezawodności i jakości ,takie są fakty a nie opinie "znawców"w stylu MD

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando