mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tankowanie tanie jak marzenie?

Tankowanie tanie jak marzenie?

Nasz kraj znajduje się wśród unijnych liderów niskich cen – wynika z zestawienia przygotowanego przez gazetę Rzeczpospolita. Na benzynę najwięcej wydamy w Skandynawii, Belgii i Grecji.

Tankowanie tanie jak marzenie?
Jeśli na wakacje samochodem, to najlepiej do... Kosowa. Tam paliwo jest najtańsze w Europie. Wśród krajów członkowskich Unii mniej niż w Polsce za tankowanie zapłacimy w Bułgarii i Rumunii oraz w krajach nadbałtyckich. Paliwo na polskich stacjach należy do najtańszych w Unii Europejskiej. Gdy chodzi o najpopularniejszą benzynę Eurosuper 95, to nasz kraj wyprzedzają 22 państwa Wspólnoty, a w przypadku cen oleju napędowego – 24.

Rzeczpospolita powołuj się na dane portalu e-petrol.pl. Według niego obecnie na polskich stacjach za litr benzyny Euro 95 płacimy średnio 4,67 zł, a oleju – 4,39 zł. Ceny tego lata są znacznie wyższe w porównaniu z ubiegłym rokiem. Szczególne powody do niezadowolenia mają właściciele samochodów z silnikiem Diesla, bo za litr oleju muszą zapłacić o 14 proc. więcej.

Więcej w Rzeczpospolitej>>>

Podobne wiadomości:

Będą podwyżki cen paliw

Będą podwyżki cen paliw

Finanse i prawo 2016-02-10

Paliwo najtańsze od lat!

Paliwo najtańsze od lat!

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

~henrykk 2010-07-28

tanio??? porównajcie cenę litra do średniej pensji w Polsce

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.