mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tankowanie tanie jak marzenie?

Tankowanie tanie jak marzenie?

Nasz kraj znajduje się wśród unijnych liderów niskich cen – wynika z zestawienia przygotowanego przez gazetę Rzeczpospolita. Na benzynę najwięcej wydamy w Skandynawii, Belgii i Grecji.

Tankowanie tanie jak marzenie?
Jeśli na wakacje samochodem, to najlepiej do... Kosowa. Tam paliwo jest najtańsze w Europie. Wśród krajów członkowskich Unii mniej niż w Polsce za tankowanie zapłacimy w Bułgarii i Rumunii oraz w krajach nadbałtyckich. Paliwo na polskich stacjach należy do najtańszych w Unii Europejskiej. Gdy chodzi o najpopularniejszą benzynę Eurosuper 95, to nasz kraj wyprzedzają 22 państwa Wspólnoty, a w przypadku cen oleju napędowego – 24.

Rzeczpospolita powołuj się na dane portalu e-petrol.pl. Według niego obecnie na polskich stacjach za litr benzyny Euro 95 płacimy średnio 4,67 zł, a oleju – 4,39 zł. Ceny tego lata są znacznie wyższe w porównaniu z ubiegłym rokiem. Szczególne powody do niezadowolenia mają właściciele samochodów z silnikiem Diesla, bo za litr oleju muszą zapłacić o 14 proc. więcej.

Więcej w Rzeczpospolitej>>>

Podobne wiadomości:

Benzyna będzie drożeć

Benzyna będzie drożeć

Aktualności 2016-04-04

Na stacjach paliw drożeje autogaz

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~henrykk 2010-07-28

tanio??? porównajcie cenę litra do średniej pensji w Polsce

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.