mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tańsza hybryda Hondy

Tańsza hybryda Hondy

Według branżowej gazety "Automotive News Europe" japońska Honda w ciągu dwóch najbliższych lat wprowadzi na rynek tańszy od obecnie oferowanych model wyposażony w silnik hybrydowy.

Tańsza hybryda Hondy
Cena za samochód w polskich realiach może budzić wątpliwości, ponieważ nowy pojazd Hondy miałby kosztować około 80 tys. zł. To jednak i tak taniej niż oferowana w naszym kraju Honda Civic Hybrid 1.3 l. benzynowym silnikiem wykorzystującym technologię hybrydową za którą obecnie trzeba zapłacić minimum 96 tys zł. Sprzedawany przez konkurentów z Toyoty model Prius to wydatek rzędu 100 tys. zł.

Plan japońskiego koncernu zakłada dystrybucję nowego modelu we wszystkich regionach świata. Głównymi rynkami zbytu mają pozostać jednak Stany Zjednoczone oraz Europa. Roczna produkcja samochodu miałaby wynieść do 200 000 egzemplarzy.

Zobacz TEST mojeauto.pl modelu Honda Civic Hybrid

Zobacz TEST mojeauto.pl modelu Toyota Prius

Dowiedz się więcej o marce Honda

Czytaj także:

Hybrydowy Land Rover w tym roku 2007-05-10

Lżejsze i wydajniesze baterie dla hybryd 2007-04-17

Niemieckie hybrydy 2007-03-02

Hybrydowy sportowiec Hondy 2007-02-05

Komentuj:

~Podpis: 2007-05-14

A w czym Smoku? Mi się nawet ten nowy (poprzedni był cienki) podoba, a toyota jakoś tak dziwnie wygląda... Oczywiście biorąc pod uwagę wady i zalety takie samochodu. Przydałby mi się jakiś do jazdy po mieście, bo evo pali niemiłosiernie, no i hybryda ma automat - komfort znaczy się :)

~Smok 2007-05-14

Problem tylko w tym, że Civic hybrid nie dorównuje Priusowi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando