mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tańsze auto przez pośrednika

Tańsze auto przez pośrednika

Ceny nowych samochodów w poszczególnych krajach UE różnią się i to czasami jeszcze znacznie. Do tej pory mówiło się, iż to u nas jest wciąż najtaniej. Czy jednak tak jest w istocie? A może to nam, Polakom, opłaca się kupić poza granicami kraju.

Na naszym rynku rozpoczęła działalność firma CleioCars Polska sp.z.o.o. Celem, jaki postawiła sobie firma jest współpraca zarówno z klientami indywidualnymi jak i z klientami instytucjonalnymi. Dzięki otwarciu rynku samochodowego na konkurencję europejską polscy klienci będą mogli korzystać z dużych upustów.

Firma CleioCars Polska należy do grupy CleioCars France mającej 20 lat doświadczenia na francuskim rynku motoryzacyjnym. W sierpniu 2004 roku SAS CleioCars France założyła w Polsce spółkę z.o.o, z siedzibą w Katowicach, która początkowo służyła jako centrala zakupu nowych samochodów dla klientów francuskich. Z czasem zarząd firmy postanowił rozszerzyć działalność o polski rynek. Od sierpnia 2005 roku firma CleioCars będzie również obsługiwać klientów polskich, dzięki czemu będą mogli kupować nowe samochody nawet do 25% taniej niż w salonach firmowych.

Firma będzie stosować w Polsce model dystrybucji samochodów, który od lat cieszy się dużą popularnością w krajach Europy zachodniej. Dzięki zliberalizowaniu przez Unię Europejską zasad regulujących rynek motoryzacyjny zwiększyła się konkurencja na rynku dystrybucji nowych samochodów. Obok tradycyjnych uczestników rynku, czyli dealerów samochodowych, pojawili się niezależni pośrednicy pełniący funkcje brokerów. Pośrednicy reprezentują klienta, a nie konkretną markę dzięki czemu mogą dla niego obiektywnie wybrać najlepszą dostępną ofertę na wspólnym rynku Unii Europejskiej. W rezultacie klient może kupić samochód nawet z 25% upustem w porównaniu do cen dealerów. Co istotne, zgodnie z regulacjami europejskimi samochody kupione na terenie UE mają gwarancję ważną w każdym kraju członkowskim.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?