Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tańsze samochody w UE

Tańsze samochody w UE

Ostatnie badania Komisji Europejskiej pokazały, że w kilku nowych państwach członkowskich, w tym i w Polsce, spadły ceny nowych samochodów. Obliczenia wykazały, że najbardziej opłaca się jechać po auto do Finlandii.

Tańsze samochody w UE

Różnica między cenami najwyższymi, a najniższymi, mierzona jako odchylenie standardowe, wynosiła 6,4 procent w całej Unii Europejskiej oraz 4,4 procent w strefie, gdzie wprowadzono walutę euro.

Największa różnicę w strefie europejskiej waluty, jeśli chodzi o cenę brutto dotyczyła modelu Volkswagen Golf, który w Niemczech kosztował 27 procent więcej, niż w Finlandii. Dla niemieckiego klienta kupującego na rynku skandynawskim oznacza to oszczędność rzędu 3.200 euro.

Kraje, które mogą pochwalić się spadkiem cen to : Polska (10,8 procent), Litwa (7,2 procent), Węgry (4,3 procent). Natomiast wzrost odnotowano we Włoszech (2,4 procent), Niemczech (1,8 procent) oraz Danii (1,5 procent).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.