mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tańsze samochody w UE

Tańsze samochody w UE

Ostatnie badania Komisji Europejskiej pokazały, że w kilku nowych państwach członkowskich, w tym i w Polsce, spadły ceny nowych samochodów. Obliczenia wykazały, że najbardziej opłaca się jechać po auto do Finlandii.

Tańsze samochody w UE

Różnica między cenami najwyższymi, a najniższymi, mierzona jako odchylenie standardowe, wynosiła 6,4 procent w całej Unii Europejskiej oraz 4,4 procent w strefie, gdzie wprowadzono walutę euro.

Największa różnicę w strefie europejskiej waluty, jeśli chodzi o cenę brutto dotyczyła modelu Volkswagen Golf, który w Niemczech kosztował 27 procent więcej, niż w Finlandii. Dla niemieckiego klienta kupującego na rynku skandynawskim oznacza to oszczędność rzędu 3.200 euro.

Kraje, które mogą pochwalić się spadkiem cen to : Polska (10,8 procent), Litwa (7,2 procent), Węgry (4,3 procent). Natomiast wzrost odnotowano we Włoszech (2,4 procent), Niemczech (1,8 procent) oraz Danii (1,5 procent).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando