mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tańsze tankowanie z DKV

Tańsze tankowanie z DKV

Emitent kart serwisowych DKV Euro Service oferuje polskim kierowcom pomoc w planowaniu wydatków na paliwo. Dostępne narzędzia: Monitor Cen i Nawigator umożliwiają generowanie łącznych oszczędności na tankowaniu do 10%.

W firmach zajmujących się transportem niemal połowę wszystkich kosztów stanowią wydatki na paliwo. Nawigator i Monitor Cen to nowoczesne narzędzia służące planowaniu tras na podstawie rozmieszczenia najtańszych stacji i warsztatów. Pozwalają analizować sytuację na ponad 1.500 stacjach różnych marek w Polsce i ok. 22.000 stacji w całej Europie.
 
Skuteczność narzędzi DKV opiera się na fakcie, że różnice w cenie paliwa pomiędzy stacjami leżącymi w pobliżu sięgają nawet do 20 gr. na litrze. Często opłaca się zjechać
2 km z trasy, aby zatankować paliwo po znacznie niższej cenie. Dostarczając klientom informacji o cenach paliwa na poszczególnych stacjach i średnich cenach w regionach Monitor Cen pozwala na dobranie najlepszych miejsc tankowania, dostosowanych
do rodzaju transportu i zasięgu pojazdów.
 
Jak to działa? Po zalogowaniu klienci wpisują pożądaną trasę przejazdu, a następnie wyszukują najszybsze połączenia. Wzdłuż wybranej trasy zaznaczone są stacje paliw oraz warsztaty i inne punkty serwisowe wraz z dokładnym opisem oferowanych przez nie usług. Można wyszukiwać stacje zarówno przy drodze, jak i w określonej odległości od trasy. Następnie, na podstawie dostępnych na stronie aktualnych cen oleju napędowego, wybierane są punkty najbardziej korzystne cenowo. Dodatkowo polscy klienci mają dostęp do aktualizowanej na bieżąco listy 50 najtańszych stacji w Polsce.
 
Na podstawie danych dostarczanych przez firmy eksperci DKV Euro Service dokonują analiz efektywności ich tankowania. Eksperci wskazują, które z wybranych przez klienta stacji oferowały korzystne ceny paliwa, a z których należy w przyszłości zrezygnować. Raporty efektywności dostarczane są klientom wedle zapotrzebowania i stanowią ważne narzędzie planowania przewozów.
 
Tematy w artykule: DKV Euro Service

Podobne wiadomości:

DKV: Karty paliwowe w Europie coraz popularniejsze

DKV: Karty paliwowe w Europie coraz...

Aktualności 2010-05-13

Nowy prezes DKV Euro Service

Nowy prezes DKV Euro Service

Aktualności 2010-03-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.