mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Targi AMI co dwa lata

Targi AMI co dwa lata

Niezwykle popularne wśród polskich miłośników motoryzacji targi motoryzacyjne AMI w Lipsku będą odbywać się w cyklu dwuletnim, w lata parzyste, na przemian z wystawą we Frankfurcie.

Targi AMI co dwa lata
Decyzja ta związana jest z próbą wypozycjowania targów lipskich jako największej wystawy samochodowej na terenie Niemiec w tych latach, kiedy nie odbywają się targi we Frankfurcie. W związku z tym, jeszcze w przyszłym roku wszystko odbędzie się "po staremu".  Wystawa AMI potrwa od 10 do 18 kwietnia, zaś trwająca równolegle wystawa AMITEC zakończy się 14 kwietnia.

Nie da się ukryć, że spory wpływ na tę decyzję ma trwający obecnie kryzys w branży motoryzacyjnej. Udział w targach to dla producentów dość spory wydatek, w związku z tym coraz powszechniejsze stają się rezygnacje z udziału nawet w największych wystawach. Jeszcze w tym roku w Genewie byli obecni wszyscy liczący się na europejskim rynku producenci, ale już wiadomo, że niektórzy nie pojawią się na we Frankfurcie. Decyzję o rezygnacji z udziału w IAA zapowiedzieli już m.in. Chevrolet, Nissan i Honda.

Nieobecności, co oczywiste, dotknęły również wystawę w Lipsku. W tegorocznej edycji targów większość hal została zmniejszona, by nie razić zbytnio swoimi pustkami, a wśród wystawców zabrakło m.in. wszystkich marek grupy Fiata czy BMW, która przecież ma jedną ze swoich fabryk właśnie w Lipsku.

Jedna duża wystawa motoryzacyjna w ciągu roku na terenie Niemiec może spowodować, że znacząco zmniejszy się liczba absencji.

Podobne wiadomości:

Targi Los Angeles 2015 - Top  7 premierowych modeli

Targi Los Angeles 2015 - Top 7 premierowych...

Aktualności 2015-11-19

Poznań Motor Show 2015 - relacja

Poznań Motor Show 2015 - relacja

Aktualności 2015-04-11

Komentuj:

~panew 2009-06-24

wielka szkoda bedzie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.