mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Targi NAIAS dla biednych dzieci

Targi NAIAS dla biednych dzieci

Targi samochodowe NAIAS Detroit to nie tylko premiery nowych modeli oraz aut koncepcyjnych. Jak co roku w specjalnym dniu charytatywnym zbierane są pieniądze na najuboższe dzieci.

Targi NAIAS dla biednych dzieci

W tym roku uroczysta gala Charity Preview odbyła się w trzynastego stycznia, po trzech dniach prasowych oraz dwóch biznesowych. Jednak piątek trzynastego nie był tym razem pechowy, zebrano 6,8 miliona dolarów, które zostaną przekazane dla 11 lokalnych organizacji charytatywnych zajmujących się pomocą najbiedniejszym dzieciom. Podczas uroczystej gali obowiązywały stroje wieczorowe, a zaproszeni VIP-owie (zaproszenia kosztowały dość słono) raczyli się szampanem oraz innymi wytrawnymi potrawami.

"Dzień charytatywny przy okazji targów NAIAS jest wspaniałym, corocznym wydarzeniem, z którego jesteśmy bardzo dumni." - powiedział Richard Genthe, honorowy prezes targów - "To już szósty rok z rzędu, kiedy udaje nam się zebrać ponad 6 mln dolarów. Pieniądze te pozwolą na stworzenie licznych programów, które mogą przyczynić się do zapewnienia biednym dzieciom lepszej przyszłości."

Od pierwszej gali, w 1976 roku, zebrano łącznie prawie 65 mln dolarów. Gala Charity Preview jest jedną z największych jednodniowych imprez, podczas której zbierane są pieniądze na cele charytatywne. Zebrane pieniądze posłużyły do kupna ubrań, żywności, leków, a także do sfinansowania różnych programów pomocowych.

Zobacz galerie zdjęć z targów NAIAS 2006 w Detroit

Czytaj także:
NAIAS Detroit 2006 - Dzikość zmysłów

NAIAS Detoit 2006 - Sen na jawie

Tematy w artykule: NAIAS

Podobne wiadomości:

NAIAS Detroit 2006 - Sen na jawie

NAIAS Detroit 2006 - Sen na jawie

Aktualności 2006-01-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.